Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készülnél fel egy felsőfo...

Hogy készülnél fel egy felsőfokú ANGOL nyelvvizsgára, s melyiket választanád?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, köszi!
2012. máj. 18. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én tavaly az ECL mellett döntöttem 2 ok miatt 1. mert a faktos tanárom is főleg ilyen feladatokat hozott, amikor egy-egy nyelvvizsga feladatot csináltunk, és benne megbízom, ha színvonalasnak tart vmit 2. mert nézegettem néhány feladatsort a többi közül is és mindenképpen olyat akartam választani, ami számomra kihívás, de teljesíthető (nem pluszpontok meg hasonlók miatt csináltam meg a felsőfokot).


Nagyjából augusztusban álltam neki tanulni. Volt tanulótársam, akivel heti 2-3 alkalommal skype-on gyakoroltunk, témákat dolgoztunk fel stb. Tanultam szavakat, OXFORD Bookworms-os könyveket olvastam, fordítgattam. Nem tanultam magam halálra, de mindennap kivétel nélkül angoloztam. Ha más nem, akkor legalább egy Gossip Girlt megnéztem angolul. Decemberben nyelvvizsgáztam és elsőre sikerült :) azt hozzátenném, hogy a középfokot júniusban tettem le, tehát viszonylag dinamikusan hoztam fel a tudásom. Bár az is igaz, hogy éppen csak hogy meglett a felsőfok, de sztem már az is nagy dolog, hogy elsőre megadták. Nekem az ECL-el csak pozitív tapasztalatom van. Szóbelin a vizsgáztatók kedvesek voltak, tényleg arra voltak kíváncsiak ,hogy mit tudunk, nem tettek fel szívatós kérdéseket, sőt ami azt illeti összesen egy kérdést tettek fel. Én mindenképpen csak ajánlani tudom az ECL-t. Szerintem viszonylag színvonalas is (no nyilván nem egy Cambridge-hez mérem, de egy Társalkodóhoz vagy egy Eurohoz viszonyítva szerintem az) és nem olyan vészes megcsinálni.

2012. máj. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.


A TIT és ORIGOhoz képest milyennek találod ?

2012. máj. 19. 21:48
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Az Origóról csupa negatívumot hallottam, így azt meg sem tekintettem, hogy milyen. Mindenki, akivel beszéltem azt mondta, hogy ott kifejezetten szeretik szívatni a kedves vizsgázót és szeretnek rámenni arra, amit nem tudsz. De hangsúlyozni szeretném, hogy ezt másoktól hallottam, személyes tapasztalatom nincs vele.

Ellenben a TIT-ről meg lett a véleményem pár héttel ezelőtt. Egészen addig úgy voltam vele, hogy semleges. Ismertem a feladatsorait, a témákat is stb. Most volt egy barátom, aki ment nyelvvizsgázni középfokon. Segítettem neki felkészülni, rendszeresen együtt angoloztunk. Úgy gondoltam simán meg lesz neki elsőre a vizsga. A feladatsor, amit csinált az összes kivétel nélkül megvolt neki 60 %. A szóbeli készségei is jók voltak. Erre hívott, hogy az írásbelijét teljesen lepontozták és nem adták meg neki (a szóbelije sikerült). Azért érdekes, hogy otthon a feladatsorok amelyeket csinált (és megcsinált egy párat), azok mind sikerültek neki illetőleg azt is furcsállom, hogy a vizsgán ceruzával kellett írni. Miért? Én csak ennyit tudok erről mondani. Persze biztos van olyan, akinek pozitív élménye van vele, de azok után, hogy ez történt a barátommal, meg lett a véleményem a TIT-ről...

2012. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ceruzával kellett írni? omg..


akkor marad az ECL.:)

2012. máj. 20. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!