Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német? Középfok? így?

Német? Középfok? így?

Figyelt kérdés

3.os gimnazista vagyok. 3. éve tanulom második nyelvként a németet heti 3 órában. Angol nyelvvizsgámat most csinálgatom, azaz még írásbeli híja, de azon gondolkoztam, hogy német középfokot elérhetném e egy év alatt?

9.be nagyon jó voltam németből (persze még akkor csak a legalapabb dolgokat vettük...) de utána a következő két évbe sok tanár váltás is volt szinte félévente... Ez elég is volt ahhoz hogy hanyagoljam a nyelvet, és ne érdekeljen már annyira, mert mindig más tanár, más szokás, más elvárás blablabla...

Most is 5-ös vagyok németből, de igazából úgy érzem semmit se tudok. Mindig csak azt tudom, amit épp tanulunk, de ez nem is csoda, hiszen nem foglalkozok vele nem ismétlem és semmi ilyesmi. Ha átismételném nyáron a 3 év alatt tanultakat plusz ezekután tanulnák magamtól szavakat, nyelvtan stb... akkor egy év alatt meg lehetne a középfok?:)


ui: Tudom hogy sok mindentől függ, de hátha valaki tud valami hasznosat mondani erről, tapasztalatból, vagy másból:) Nyáron biztos több időt tudnék rá fordítani mint majd 4.be...


+Még egy kérdés épp most jutott eszembe, amihez véleménykre vagyok kíváncsi.

Angol és német középfok vagy inkább angol felsőfok lenne jobb?:)

Őszintén belegondolva engem az angol felsőfok jobban vonz, de úgy érzem hasznos lenne a németet is tanulni... de nem akarom mellette az angolt hanyagolni, és akkor a végén kettőből szinte egy se lenne...


Bocsánat hogy hosszú lett, és ilyen összevissza... Remélem azért értik akik olvassák :)


2012. máj. 21. 23:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondok jobbat. Angol felsőfok, német középfok.
2012. máj. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ha most nem kapcsolsz rá a németre, gimi után el fogod felejteni a nyelvet, onnan meg már nagyon nehéz lesz visszajönnöd!


semmi sem lehetetlen, ha elég időt szánsz rá és szorgalmas vagy, akkor simán megcsinálható. de vigyázz, hogy ne mindent jövő májusra halassz, mert akkor már az érettségiddel fogsz foglalkozni...

2012. máj. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!