Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolt vagy oroszt érdemeseb...

Spanyolt vagy oroszt érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Indoklást is kérek:) Köszönöm:)
2012. máj. 26. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, melyik tetszik neked. Egy nyelvet csak úgy fogsz tudni magas szinten megtnaulni ha MEGAKAROD tanulni, és nem csak azért mert azt 'érdemes' megtanulni. Ha nem érdekel az adott ország, kultúra, akkor nem fogod tudni megtanulni.


Ha mindkét nyelv tetszik, és nem tudsz dönteni, akkor tanuld meg mindkettőt :D


ha úgy vesszük, Magyarországon nem sok hasznát veszed a spanyolnak, hiába beszélik rengetegen, Magyarországnak nincsenek jelentős kapcsolatai sem Dél-Amerikával de Spanyolországgal.


Viszont az, hogy az orosz felmenőben van stb, szerintem egy nagy hülyeség, mostanában vannak emberek akik szerint érdemes oroszul, japánul, kínaiul, portugálul tanulni merthogy azt milyen kevesen beszélik, pedig kéne stb... de hidd el, NINCSENEK tele az állásajánlatok ezekkel a nyelvekkel, és nem leszel milliomos ha megtanulod ezeket a nyelveket, ugyanis soha az életben nem fogod használni őket :D


NA de kicsit eltértem a témától :D


a lényeg, hogy azt tanuld, amelyik tetszik :)

Magyarországon igazából nagy jelentősége csak az angolnak/németnek van, de azoknak is bizonyos munkakörökben, ha például töténelem tanár akarsz lenni akkor senki nem kéri tőled, hogy tudj spanyolul vagy oroszul, szóval attól is függ milyen karriert tervezel..


mindenestre én jövő héten kezdem a spanyolt és bánom, hogy nem kezdtem el lustaságból.. célom jövő májusban emelt szintű érettségit tenni és utána egyetemen spanyol szak :)

2012. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából mind a két nyelv és kultúra is tetszik szóval ezért nem tudok dönteni:)HOgy fogsz emelten érettségizni jövőre ha csak most kezded?:D
2012. máj. 26. 15:08
 3/7 anonim ***** válasza:

gyorsan tanulok :)


amúgy egyedül akarod tanulni vagy /tanfolyam/suli/magántanár? mert az orosz nehezebb egyedül állítólag

2012. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
először egyedül aztán tervezek tanárhoz menni:) Egyébként spanyolból a nagyon alapok már mennek:)(igeragozás nagyon alap szókincs ) Különbözeti (vagy nem is tudom hogy hívják:D) vizsgát fogsz tenni,hogy érettségizhess?
2012. máj. 26. 15:37
 5/7 anonim ***** válasza:
én most fejeztem be a gimit, úgyhogy nekem következő érettségi időszakokban nem kell semmilyen vizsgát tenni, csak simán jelentkezni kell :)
2012. máj. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon tévedsz,az orosz szerepe egyre nő mostanság...
2012. máj. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem tanulj spanyolt.:)Azért is mert az könnyebb egyedül.És azért is mert abból már tudsz is valamit,és szerintem könnyebb lenne úgy sokkal.És ha azt is szereted,akkor miért ne?
2012. máj. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!