Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes felkészülni a...

Hogyan érdemes felkészülni a német középfokú, C típusú nyelvvizsgára? Ajánlanátok hozzá valamilyen könyvet? Hogyan zajlik egy nyelvvizsga? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Elég jó vagyok németből, szeretem is. Valamikor ősszel szeretnék nyelvvizsgázni, de teljesen tanácstalan vagyok.


Szóval várom a tanácsokat, tapasztalatokat véleményeket.

Csak kultúrált, normális válaszokat várok, amiket előre is köszönök!

17/L



2012. jún. 21. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A könyv, amit ajánlok: Lőrincz Zsolt - Német teszt kézikönyv megoldási kulcsokkal közép- és felsőfokon (Paginarium Kiadó). Ebben szinte mindent megtalálsz, ami az írásbelihez kell (tesztek, fordítások, levelek, szövegértések). Egy-két hasznos infó (nem tudom, mennyit tudsz a nyelvvizsgáról): az írásbeli 4 részből áll: egy németről magyarra fordítás, egy magyarról németre fordítás, egy levél (általában külföldi barátnak kell írni), egy szövegértés (német szöveg, magyar kérdések, magyarul kell válaszolni); a szóbelinek 2 fő része van: egy hallás utáni szövegértés (hasonló, mint az írásbelinél, csak itt nincs leírva a szöveg, és nem használhatsz szótárt), és van egy elbeszélgetős része. Itt először 2 v. 3 témáról kell beszélgetned a vizsgáztatóval, aztán van egy képleírás és egy szituáció. Ennyiből áll a komplex nyelvvizsga. Én június 1-2-4-én voltam, nekem 25900 Ft-ba került, de lehet, hogy ez őszig még változik. Összefoglalva nagyjából így néz ki, de ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj akár üzit is . :) (16/L)
2012. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, sokat segítettél!


Tudod már az eredményét, hogy érzed, jól sikerült?

Te melyiken voltál? Úgy értem TELC, BME stb.

2012. jún. 22. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a Rigó utcain voltam (ez kétnyelvű), és mindkét része sikerült. Az írásbeli 90%-os, a szóbeli 74%-os lett. Szerintem ha rendesen felkészülsz, akkor nem lesz nehéz és menni fog. Előre is sok sikert. :)
2012. aug. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Végül a TELC mellett döntöttem, ez tűnt a legszimpatikusabbnak. Bár még nem jelentkeztem rá, biztos, hogy erre megyek, mert megvettem a nyelvvizsgára felkészítő könyvét. Remélem sikerülni fog!

2012. aug. 29. 17:31
 5/5 anonim ***** válasza:
sok sikert! :)
2012. okt. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!