Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van esélyem megcsinálni a...

Párna kérdése:

Van esélyem megcsinálni a Középszintű nyelvvizsgát? (írásbeli, szóbeli)

Figyelt kérdés
Na szóval június közepe fele fejeztem be a H1 (ÖSD) német nyelvtanfolyamot és azt szeretném tudni, hogy ha még megyek ilyen nyelvvizsga előkészítőre akkor sikerülhet aug. végén vagy túl sokat felejtettem?

2012. júl. 8. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Addig még van másfél hónap. Napi több órás tanulással sikerülhet. Egy befizetett nyelvvizsga mindig a legjobb motiváció. Ja, befizetted már?
2012. júl. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha hétvégenként tanulok 2-2 órát addig az elég lenne? Amúgy már le van beszélve.
2012. júl. 8. 08:29
 3/5 anonim ***** válasza:

A tanfolyamon kénytelen leszel tanulni és készülni az órákra és ezzel párhuzamosan a vizsgára is. Ha addig segíted magad azzal, hogy olvasgatsz német szövegeket, híreket, cikkeket a neten és hallgatsz német szövegeket/filmeket/zenéket pl. youtube-on már rengeteget gyakoroltál.

Én azt mondom, minden nap olvass 1-2 cikket egy hírportálról, vagy nézz meg egy félórás videót (Rex felügyelő, Cobra 11 vagy bármilyen sorozat, film, cikk) meg esetleg írd le 10 mondatban milyen volt a napod, sőt, e-mail-re kérhetsz napi gyakorlófeladatokat, ezek kb 5-10 percedet "rabolják", de hatásosak, ezekkel már tök sokat fejlődsz a tanfolyam kezdetéig. Nem feltétlen kell minden nap (persze jobb), de ne is csak 1-2 alkalommal.. inkább minden nap 5 perc, mint napokig semmi..

A felkészítőn úgyis jönnek a típusfeladatok, ott majd megtanulod a pontos nyelvtant, levélformát, tanulsz majd új szavakat, és így sikerülhet a vizsga.

Nem tudom most pontosan milyen szinten lehetsz, közel-e a vizsgához vagy éppen az említett szinten, milyen a nyelvérzéked, milyen lesz a vizsga, azon is sok múlik. Ha jó témát kapsz, érdekelni fog a feladat szövege, érteni fogod-e..

Mindenesetre sok sikert.

2012. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hétvégente 2 óra az annyi, mint halottnak a csók. Inkább napi 1-1,5 órát foglalkozz vele, olvasgasd az eddig tanultakat, nézz filmet angolul, angol felirattal, böngéssz angol nyelvú oldalakat. A lényeg, hogy az agyad ráálljon, ez nem olyan, mint a töri, hogy tudod 2 hétig mikor volt az egri csata aztán szevasz. Aktívan kell tartani úgymond a szókincsed, mert ha nem használod, elfelejtődik.
2012. júl. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsga előtti finishben mindig napi több órát kell vele foglalkozni, különben hiába az egész.
2012. júl. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!