Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol felsőfokra felkészítő...

Angol felsőfokra felkészítő könyvet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Már van középfokú nyelvvizsgám, és közép érettségim angolból. Most szereztem őket, tehát még "friss a tudás". De felsőfokot szeretnék. Igazából még nem döntöttem el, hogy milyen típusút.

Ti mit választottatok, miért? Mennyi ideig tartott felkészülni? Egyedül készültetek/tanárral/iskolával? Elsőre meglett?

Köszi! :)



2012. júl. 11. 21:54
 1/2 tsara90 válasza:

Szia.

Én még 2010-ben tettem le a felsőfokút az euroexam-nél, akkor egyedül készültem fel, de az angoltanárom javaslatára megvettem a Cambridge - Advanced Grammar in Use-t ( [link] ) , és szerintem nagyon megérte, nem egyszerű feladatok vannak benne, de pont olyanok, mint a vizsgán. Ha jól emlékszem nagyjából 3 hónapot készültünk a barátnőmmel, de mondjuk nekünk le kellett tenni az felsőfokút minél elöbb, mert kellett az egyetemhez így a legközelebbi dátumra jelentkeztünk.

Szerencsére elsőre meglett, 89%-ra.

Sok sikert!

2012. júl. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És gratulálok a nyelvvizsgádhoz! :D Én egy 60%-ossal is kiegyeznék :)
2012. júl. 15. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!