Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Oroszból mennyi idő elérni az...

Oroszból mennyi idő elérni az alapfokú szintet? És alapfokról mennyi idő a közép?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy a nyelvvizsgafelkészítést,a középfok esetét leszámítva egyedüli tanulásról van szó.Az alapfokhoz a Sag za sagom első kötete elég?Nektek mennyi idő volt 0-ról a közép?Hány szálazékos?Alapfokútok van?

2012. júl. 20. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
19%
72 óra, 250 óra
2012. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elég az első kötet. Én ebből a sorozatból tanultam suliban oroszt és azt kell mondjam, hogy kevés. A második könyv után egy alapfokot már bevállalnék, de én azt feleslegesnek tartom és inkább középre készülök majd. A többi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni.
2012. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

minden elismerésem és irigységem az első hozzászólóé - én akkor sem feltétlen tanulnék meg nulláról alapfokra egy nyelvet egy hét alatt, ha az adott országban élnék


kedves kérdező, abszolút nulláról indulsz és teljesen egyedül, csak könyvből akarod elérni az alapfokot?

valszeg nem lesz hasznos a válaszom, viszont őszinte -- nekem sohasem sikerülne - nem az észbeli képességeim miatt, hanem egyszerűen azért, mert nem tudok tanár nélkül tanulni - kell valaki, aki nyüstöl, ellenőriz, számon kér, kijavít, aki beszélget velem, mert remekül el tudok ugyan beszélgetni magammal, de az évek során kénytelen voltam rájönni, hogy az nem ugyanaz, legalábbis idegennyelven nekem nem


ez nem azt jelenti, hogy nem lehet megcsinálni, csak azt, hogy én nem tudom elképzelni, mert ehhez nincs meg a tehetségem


rengeteg függ attól, mennyi időt szánsz rá naponta

én gimiben tanultam, heti kilenc órában (akkor még hatnapos volt a munkahét), majdnem nulláról, mert az általános iskolai idegennyelv oktatás akkor sem állt a helyzet magaslatán, és év végére profin beszéltem

felsőfokúm van, imádom az oroszt, és nagyon sok sikert, sikerélményt kívánok Néked is ebben a gyönyörű nyelvben


jó tanács: ne csak a könyvre támaszkodj, olvass (eleinte gyerekkönyveket), hallgass dalokat, nézz mesefilmeket, filmeket, szappanoperákat oroszul, és beszélj, beszélj (jól-rosszul, nem számít), amikor csak lehetőséged nyílik rá


üdv

:)

2012. júl. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Főleg a könyvre gondoltam igen,és persze az első után a másodikat is átvenném:)És szerintem inkább egyedül,mert különtanárhoz nem mennék egyelőre szerintem.És anyukám meg apukám is tudna segíteni,de én arra nem merek 100%ra alapozni.(hisz ha nem ér rá vay nincs kedve vagy meggondolja magát akkor úgy hogy?Nekem meg csak kéna minden nap tanulnom).Mondjuk nyilván megkérem ha valami nagyon nem megy.:)Orosz zenékat nagyon gyakran hallgatok.Kb egy éve.Műsorokat néha-néha:)olvasni viszont nem szoktam.De köszönöm a válaszokat.Nagyon hasznosak voltak:)
2012. júl. 21. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!