Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondják a nyelvtani rag...

Hogy mondják a nyelvtani rag szót angolul?

Figyelt kérdés

Nyilván túl vagyok a google translatézésen meg a sztaki szótáron is.


Mivel a rag és a toldalék szavak eléggé rokonértelműek a mindennapi beszédben, így eredményként az affix, inflection, stb szavakat kaptam, amelyek jelentése a toldalék úgy általában. Én arra annak a morfématípusnak az angol nevére gondolok, amit utolsó toldalékként (a jel után) írunk.


Képzőre van kifejezése: derivational suffix, a jelet és a ragot meg összevonja a inflection suffix kategóriába. Nyilván ha valaki angol földön magyart tanít valahogy meg kell különböztetnie a jelet a ragtól. Milyen szó használnak erre?



2012. aug. 4. 10:37
 1/4 anonim válasza:

"Nyilván ha valaki angol földön magyart tanít valahogy meg kell különböztetnie a jelet a ragtól."


Én anglisztikát tanultam annak idején, így pontos választ nem tudok adni, hiszen angol nyelvészettel foglalkoztunk. De úgy vélem, gyakorlati szempontból (nyelvoktatás) egyáltalán nem szükséges a megkülönböztetés, mert ezzel csak bonyolultabbnak tünteted fel a magyar nyelvet a tanulónak. Ez fölöslegesen elbátortalanítja a tanulásban.


Magyarázhatod neki, hogy a jel nem változtatja meg a szó mondatbéli funkcióját, míg a rag igen, de az angol sokkal kötöttebb szórendje miatt ezt nemigen fogja megérteni. Annak megértéséhez, hogy a magyar végződések lehetővé teszik az angolnál sokkal szabadabb szórendet, nem szükséges ismernie a jel és a rag közötti különbséget.

2012. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Inflectional suffixnak mondhatnád leginkább, ahogy magad is találtad.

Ha hasonlatot szeretnél angolból, akkor mondhatnád, hogy olyan, mint a prepozíció, csak a szó végére van téve, nem az elejére.

Én is anglisztikára jártam, gondolom, az első válaszadó tanár lett, azért nem tud semmit, hanem csak okoskodik.

2012. aug. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

"az első válaszadó tanár lett, azért nem tud semmit, hanem csak okoskodik."


A második válaszoló meg alapvető angol nyelvtani fogalmakkal nincs tisztában. Pl. azzal, hogy az inflectional suffix fogalmába beletartozik pl. a főnévi többesJEL, a melléknévi középfok és a felsőfok JELE:


[link]

("inflectional (grammatical): for example, changing singular to plural (dog > dogs), or changing present tense to past tense (walk > walked). In this case, the basic meaning of the word does not change.")


[link]



[link]

("An inflectional suffix (such as the addition of -s to a noun to form a plural) tells something about the word's grammatical behavior.")


[link]

("English has only eight inflectional suffixes; they are listed with examples in the table below. Részlet a táblázatból:

noun: -s (plural)

adjective: -er (comparative), -est (superlative)")


Mivel a kérdező éppen a magyar jel és rag angol nyelvbéli megkülönböztetése felől érdeklődött, a második válaszoló éppen félrevezeti a kérdezőt.


Kedves második válaszoló, menj egy kicsit vissza az angol tanszékre tanulni, és ne itt okoskodj. :)

2012. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Előző vagyok:


Lehet persze, hogy az oregoni egyetem angol tanszékén tudják rosszul ( [link] ), és a kedves második válaszoló tudja jól.


Én azért erősen kétlem. Inkább hiszek az oregoni egyetemnek, na meg kedves egykori tanáromnak, Antal László tanár úrnak az ELTE angol tanszékéről.

2012. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!