Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemesebb...

Milyen nyelvet érdemesebb elkezdenem tanulni spanyolt vagy olaszt? Melyik a könnyebb?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, a suliban franciául tanulok,de jobban szeretnék spanyolul vagy olaszul. Tudok románul is így nekem viszonylag könnyebb dolgom van a latin nyelvek téren.

2012. aug. 13. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a spanyol hasznosabb, hacsak nem kifejezetten Olaszországba vágysz, ugyanis spanyolul rengeteg országban beszélnek.


De ettől függetlenül azt gondolom, hogy elsősorban azt tanuld, amelyik jobban érdekel/jobban tetszik, ugyanis akkor sokkal könnyebb lesz tanulni, mintha csak muszájból csinálod.


Én 1,5 éve tanulok spanyolul, nagyon imádom. :)

2012. aug. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) de épp ez az,hogy nem tudom eldönteni,mert mindkettő nagyon tetszik. A spanyolt hallgatni imádom,viszont az olasz ételeket is imádom,és így nem tudom később melyikre lesz nagyobb szükségem:/
2012. aug. 13. 15:50
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tanuld mindkettőt. :P
2012. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Francia,angol,román,magyar,spanyol,olasz.. Nem lenne ez egy kicsit sok?:|én biztos vagyok benne,h keverném a szavakat,mert az angol és a magyar kivételével nagyon hasonlítanak ezek a nyelvek.
2012. aug. 13. 16:27
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Minél több nyelv, annál jobb. :D


De persze te tudod. Én sem egyszerre kezdeném amúgy. :) Pontosabban nem is kezdtem egyszerre, mert tanulok spanyolt, és valamikor majd szeretném elkezdeni a franciát is, de egyelőre szeretnék spanyolul jobban tudni, úgyhogy megértelek.


Én amúgy - nem tagadom, hogy elfogult vagyok - a spanyolt tanácsolnám akkor neked.

2012. aug. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Oké,hát nekem a barátom is azt tanul (spanyolt) és lehet azért húz erre a szívem :/ meg mert szüleim is azt ajánlják ,h tanuljam azt és akkor meg a pasim is tud segíteni,és ők is:)) köszi szépen a válaszokat!
2012. aug. 13. 17:06
 7/17 webnyelv ***** válasza:

Első válaszoló: nem hinném, hogy a spanyol hasznosabb. Spanyolországon kívül Európában nem beszélik. Amerikába meg nem biztos, hogy ki akar menni a kérdező. Az olasz hasznosabb, mert Magyarországon több olasz cég is van, és Olaszország közelebb van, az olasz-magyar kapcsolatok is kiterjedtebbek.

A spanyol picivel könnyebb, mint az olasz, nem olyan gazdag az alaktana. Pl. kevesebb alakja van a határozott névelőnek; az összetett múlt idők képzésekor csak egyféle segédige van, az olaszban kettő közül kell választani.

De, ha francia mellé tanulnád valamelyiket, az olaszt javasolnám, mert a két nyelv nyelvtana igen közel áll egymáshoz, kis túlzással ugyanaz a nyelvtan.

2012. aug. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát én azt nyilván nem tudhatom, hogy a Kérdező ki akar-e menni Amerikába, vagy nem, de tény, hogy a világban sokkal többen beszélnek spanyolul, mint olaszul.


De persze más szempontok is lehetnek/vannak.

2012. aug. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%

mivel én negyed részt olasz vagyok az olaszt ajánlom de a spanyol az biztos hogy könnyebb hiszen a világ legkönyebb nyelve a spanyol a hatodik pedig az olasz [link]

a spanyolt több helyen beszélik [link]

mint az olaszt

[link]

2012. aug. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igazából azt már régebben elhatároztam,hogy Magyarországon biztos nem maradok,így az Olasz-Magyar cégek közti kapcsolatok nem igazán tudnak befolyásolni. De ez a lista a nyelvek nehézségi sorrendjéről,és az,hogy mennyivel több helyen beszelik a spanyolt,annál inkább:D . Tehát köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!:)
2012. aug. 14. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!