Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német nyelv: Az osztrák (pl....

Német nyelv: Az osztrák (pl. bécsi), vagy a bajor (pl. müncheni) német nyelv hasonlít jobban az iskolában tanult németre? Kérem, csak az válaszoljon, aki élt kint, vagy járt kint mindkét helyen, így pontos infóval tud szolgálni.

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 23:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm előre is!:)
2012. aug. 15. 23:40
 2/14 anonim ***** válasza:
Bajor az tuti nem.
2012. aug. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Linzben voltam most egy hónapig gyakorlaton.

Hát, megmondom őszintén, én a középfok nyelvvizsgámmal kb. szart se értettem. Bnőm azért felsőfokkal ellavírozott...

Kórházban voltam, az orvosok még nagyjából érthetőek voltak, de a betegek....hát abból aztán tényleg egy kukkot sem értettem.

Nagyon o-val beszélnek.

PL. a "mogs" az lehet machst, möchtest, magst....

A Tag helyett is "tóg"-ot mondanak.

2012. aug. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy olvastam német fórumokon, hogy Hannover környékén beszélik az igazi Hochdeutsch-ot. Amit az osztrákok és a svájciak művelnek, az kicsit se német, max ha leírják :D

Németországban is nyelvjárásokban beszélnek, ezzel tisztában vannak a németek is, sőt még maguk is meg tudnak lepődni az egyes nyelvjárások közti különbségeken. :)

Persze mindenhol vannak kivételek ;)

2012. aug. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Én tanultam kint 3 hónapot , Niedersachsen tartományban beszélnek Hochdeutsch-ot, amit a suliban tanítanak, valamint Berlinben . Ezek az én tapasztalataim. Leg"csúnyábban" szerintem a sváb területeken beszélnek, azt szinte nem is értettem,pedig felsőfokon beszélem a németet.
2012. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
25%
Én bajor vagyok, és amit Magyarországon tanitanak (ugye én ist részt veszek rajtuk hiába vagyok bajor) az egyszerűen rémálom!
2012. aug. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Magyarországon tanuló bajor! Mihez képest rémálom? A bajorhoz? Vagy a bajor rémálom a Hochdeutschhoz képest? Lehet, hogy neked nincs szerencséd a tanárral, de azt kikérem magamnak minden rendes német tanár nevében, hogy így becsméreld őket. Én is csak iskolában tanultam a nyelvet, mielőtt igazi németekkel beszéltem volna, és egész jól elboldogultam, a tévét, vagy a filmeket is értettem. Természetesen nem tanítottak dialektust,nem is ez a cél.

Ha rendes emberrel találkoztam, az Hochdeutsch-ot beszélt velem.

Egyetértek , hogy a hannoveriek beszéde szinte egyezik az iskolában tanított némettel. Mikor hannoveriekkel találkoztam, megkérdeztem tőlük, hogy csak miattam beszélnek így, vagy egyébként is. Azt mondták, hogy mindig így beszélnek.

2012. aug. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

utolsó nak:


Elnézésedet kérem ha megsértettelek, nem akartalak!

És nem becsémreltem egy német tanárt sem!


Tőlem elvárták, hogy úgy ejtsem ki a szavakat ahogy ő mondta, és azért irtam hogy rémálom.


És pl nem mondhattam azt hogy scheene a schöner -re. KIEJTÉSBEN se.

Azért most miért ne beszélhetnék úgy ahogy szeertnék, ha megérti a tanár?!


De nemv olt szándékomban senkit se szidni, se becsmérelni, és ha megbántottalak, akkor ne haragudj, nem akartalak!

2012. aug. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszaitokat!!
2012. aug. 21. 20:17
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia,

Ausztriában,Bécsben éltem sokáig, vannak barátaim Bajorországban is. A bajo nyelvjárás és az oszták, vagy a Bécsben beszélt wienerisch is gyökeresen eltér a hochdeutschtól.

2012. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!