Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az államvizsga után, hány...

Az államvizsga után, hány évig van lehetőségem letenni a nyelvvizsgám, hogy megkaphassam a diplomát?

Figyelt kérdés

2012. aug. 16. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 1,5 vagy 2 év.
2012. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Újra van határidő szabva?! O.O
2012. aug. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem nincs a felsőoktatási törvényben határidő. Annyi van benne, hogy a nyelvvizsga dokumentum bemutatásától számítva 30 napon belül kell az intézménynek az oklevelet kiállítani.
2012. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Utolsó válaszolónak teljes mértékben igaza van!
2012. aug. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól is függ mikkor kezd az ember egyetemen tanulni. Mert az idei hallgatói szerződésben az van, hogy ha a 3 éves képzés 4,5 év után nem oklevéllel zárul akkor vissza kell fizetnie a képzését. Szerintem ez a nyelvvizsgára is vonatkozik. De ez csak arra vonatkozik aki idén kezdi.


Én ezt találtam:

"A záróvizsga a végbizonyítvány megszerzését követő vizsgaidőszakban a hallgatói jogviszony keretében, majd a hallgatói jogviszony megszűnése után, két éven belül, bármelyik vizsgaidőszakban, az érvényes képzési követelmények szerint letehető. A tanulmányi és vizsgaszabályzat a záróvizsga letételét a végbizonyítvány kiállításától számított második év eltelte után feltételhez kötheti. A hallgatói jogviszony megszűnését követő ötödik év eltelte után záróvizsga nem tehető."

2012. aug. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én nem tudok róla, hogy lenne határidő. csak addig nem kapod meg a diplomádat, amíg nincs nyelvvizsgád. de a elvégzett egyetem sosem vész el.
2012. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem is, hogy nincs megszabva, hogy hány év van rá. Bár régen, lehet, hogy meg volt.
2012. aug. 17. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!