Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudom megkülönböztetni a...

Hogy tudom megkülönböztetni a Past simple-t és a Past continuous-t? Valaki segítene megértetni nekem?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy mindkettő igeidőnél vannak kulcsszavak amik nagyjából rámutatnak melyik igeidőt kell alkalmazni de van olyan mondat is amikor nincsen olyan szó a mondatban. Most tanulom a nyelvet és töltöm a teszteket de folyamatosan rontok..:( Ti angolosok hogyan és milyen bevált módszert alkalmaztok,hogy ne keverjétek össze a két igeidőt?

PL: When I saw her, she was speaking to the weiter.

(Amikor láttam őt,ő a pincérrel beszélgetett.)

Igen de én meg így fordítottam:

I was seeing her, she was speaking to the weiter.

Szóval nem tudom mikor melyik múlt legyen...

Aki tud kérem segítsen megértetni..

Előre is köszönöm. :)



2012. aug. 22. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:

a simple az egy cselekvés a continuous az folyamatos...


kb: láttam - pillantottam simple -saw

láttam - mint bambultam őt continous - was seeing


a nézésed rövidebb ideig tartott mint hogy ő beszélt a pincérrel...

2012. aug. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha két párhuzamos cselekvés van a múltban, akkor az amelyik rövidebb ideig tartott, jelenesetben az hogy látta az kerül Past Simple-be, amelyik pedig hosszabb ideig tartott az kerül past continuous-ba.


pl. I was having a shower when the phone rang.

Itt is azért a telefon megcsörrenése van egyszerű múltba mert az tartott rövidebb ideig, a tusolás tartott hosszabb ideig így az van folyamatos múltban.

2012. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor elmesélsz egy múltbéli sztorit, vagy csak megemlítesz valamit, ami a múltban történt, az a Past simple. A Past continuoust pedig akkor használjuk, amikor egy adott múltbéli időponthoz kötjük a cselekvést. Mondjuk nem egyszerűen azt mondod, hogy tegnap kitakarítottad a szobádat, hanem hogy tegnap 8 órakor épp a szobád takarítottad. (Yesterday at 8:00 P.M. I was cleaning my room) Tehát ilyenkor az a lényeg, hogy a múlt egy konrkét időpontjáról beszélsz, nem csak valamikor régről.

Másik használata, mikor összetett mondatoknál maga az egyik mondatrész szolgál időhatározóként. Például amikor azt mondod, hogy tegnap anyud pont akkor ért haza, amikor te a szobádat takarítottad. (My mom arrived home while I was cleaning my room) Tulajdonképpen itt annyi a különbség, hogy nem egy konkrétan meghatározott időponthoz, hanem egy másik történés időpontjához kötöd a cselekvést.

2012. aug. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat azt hiszem lassan kezdem érteni így :)
2012. aug. 22. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!