Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciát vagy a spanyol...

Franciát vagy a spanyol nyelvet válasszam előbb?

Figyelt kérdés

Egyedül csak angolul beszélek, elég jól. Francia és spanyol nyelv között kéne választanom, de egyszerűen nem tudok dönteni, hogy melyiket kezdjem el tanulni előbb. Mindkettő tetszik, a jövőmet az Amerikai kontinensen tervezem. Turizmus-vendéglátást szeretnék tanulni főiskolán, valamint szeretem az ezzel kapcsolatos üzleti munkákat. A stewardessi munkán is elgondolkodtam már, szintén az Amerikai részen.


Melyiket javasoljátok, melyikbe vágjak bele először? Persze mind a két nyelven megszeretnék tanulni.



2012. aug. 30. 16:26
 1/1 webnyelv ***** válasza:
100%

Mondhatni majdnem mindegy. Talán a francia azért jobb, mert ha meggondolnád magad és megváltoztatod a terveidet, akkor mifelénk a franciával elvileg többre lehet menni, mint a spanyollal.

Mindkettő jó kis nyelv, mindkettőt tanultam. Nem tudnám megmondani, melyikkel jobb kezdeni. Élmény szempontjából talán azért jobb a franciával kezdeni, mert annak a kiejtése nehezebb, és amikor francia után ráeszmélsz, hogy a spanyol mennyire hasonlít, nagyobb élmény lesz, ha a spanyol szavakat szinte rögtön ki is tudod ejteni.

2012. aug. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!