Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az orosz...

Mennyire nehéz az orosz nyelv? Hány igeidő van az oroszban?

Figyelt kérdés
Online (itthon) is el lehet kezdőként \'sajátítani\'? Van vmi olyan online nyelvtanulási oldal,ami megérné? (ELO,stb.)
2009. aug. 13. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok magyar nyelvű online oldalról, valami német van, de az nem túl jó. Tulajdonképpen nem könnyű nyelv, mert sok ragozást kell magolni (nem az igeidők számával van a baj, az 3, nem olyan, mint az angol vagy a francia), hanem a ragokkal, kivételekkel. De akinek van hozzá érzéke, az csak imádni tudja, nagyon szerethető, szép nyelv. Kezdők a Sag za sagom könyvet szokták használni, mert ahhoz van kazetta, a Kjlucshoz nincs. Még van a Pons kiadónak kb 6000 Ft-ért Egy hónap alatt oroszul, hanganyaggal. De az elején célszerű a tanár a fonetikai szabályok, kiejtés miatt.
2009. aug. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! :) Sajnos az a baj,hogy nem találok a városomban orosztanárt...De azért még próbálkozom...Tényleg köszönöm :)
2009. aug. 13. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 2 éve tanulok oroszul és azt hiszem elég jól megy. Nem túl nehéz nyelv, de valóban eltart egy ideig, amíg megszokja az ember a sok ragozást. Az igeidőkkel nincs gond, azok rendkívül egyszerűek és csak 3 db van. Az igéknél inkább az igeszemélet a buktató. Minden (vagy majdnem minden) igének van egy folyamatos és egy befejezett alakja.

Én németül tudok még, annál szerintem nehezebb nyelv. De ez nem igazán jelent semmit, mert németül nagyon kicsi koromtól tanulok, szóval az egy kicsit más.

Ha találsz is tanárt, nézd meg jól, hogy tényleg beszél-e még oroszul. Nekem az első tanárnőm teljesen elfelejtette a nyelvet és írtó gáz kiejtése volt, de volt pofája elkérni 2000 Ft-t 45 percért.

Könyv: Egyedüli tanuláshoz én is a Sag za sagom-ot ajánlanám, mert jobban el van magyarázva a nyelvtan. A Kljucsot meg töltsd le, van pár érdekes szöveg benne :P

Hát hirtelen ennyi jutott eszembe. Remélem egy kicsit tudtam segíteni ^^

2009. aug. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg tudom erősíteni az előttem szólókat. Én gyakorló orosztanár vagyok, online lehetőségekről kb. annyit tudnék mondani, mint az első válaszoló, a nehézség kérdésében meg mint a második.

Ha esetleg megírod a városodat, lehet, hogy tudnék neked megfelelő embert találni a környéken... Legalább az elején mindenképpen érdemes tanártól tanulni a kiejtést, illetve a nehezebben érthető nyelvtani szerkezeteknél is elkél a tanári segítség.


Sajnos alá tudom támasztani azt is, hogy attól, hogy egy embernek oroszból van diplomája, még nem biztos, hogy tud is ororszul. Nagyon sok pályaelhagyót ismerek, akik szinte meg sem tudnak már szólalni oroszul. Ez szomorú...

2009. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de találtam tanárt :) Már csak azt remélem,hogy tényleg jó lesz...:) Köszönöm a válaszokat(az utolsónak pedig a segítőkészségét,de úgy tűnik megoldottuk :) )
2009. aug. 24. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!