Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan zajlik egy középfokú...

- Lana - kérdése:

Hogyan zajlik egy középfokú angol Origós szóbeli nyelvvizsga és hogyan tudnék gyorsan és hatékonyan felkészülni rá?

Figyelt kérdés

2012. nov. 16. 09:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát a szóbelinek ugye, 2 része van. A hallott szöveg, meg maga a beszélgetés. A szóbelire azért nem kell olyan sokat tudni, de folyamatosan beszélj, még, ha nem is teljesen jó. Látszódjon, hogy akarod, nem vagy passzív, persze azért ehhez tudni is kell körvonalakban a dolgokat. Személyes tapasztalatom alapján ugyanolyan, mint a középszintű érettségi szóbelis része (itt a nehézségre gondolok ezzel). Még több pontot kaptam rá, mint anno az érettségin. Viszont én ott hibáztam, hogy néha belezavarodtam egy kicsit és ezen el is gondolkoztam, rajtam ezt nagyon észreveszik. Továbbá az igeidőkön való gondolkodás... na az elég zavaró, hogy adott helyzetbe mit is mondjunk, pláne, ha gyorsan kell. El kell hitetni a vizsgáztatóddal, hogy minden területen otthon vagy. Felteszi a kérdést már válaszolsz, nem az van, hogy őőő, stb. Inkább mondjon az ember valamit, ha van benne egy pici hiba is, minthogy hallgasson. Mert azért kapja rendesen a levonásokat. Nagy sztori mesélés után akkor ugranék egy nagyot. 3 szempont szerint leszel értékelve. 2-t tudok mondani: beszédkészség, nyelvhelyesség. A 3.-ra nem emlékszem. Van képleírás is, arra figyelj, bár könnyen be lehet gyakorolni. A nyelvvizsga menetéről ennyit mondanék, szerintem már túlzásba is estem. Amúgy szóbelire van egy 1000 kérdés 1000 válasz könyv, amely tartalmazza a témaköröket, a legfontosabb szavakat, amelyeket illik tudni. Hallott szövegre meg vannak hanganyagok a neten.
2012. nov. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az origó nyelvvizsgázóknak van külön olyan könyv,amiből fel tudnak készülni az origós írásbeli/szóbeli vizsgára.A két kötet külön van kb. 2500-3000 ft között van az ára. sok hasznos tanács van benne.
2012. nov. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A laboros részre külön érdemes gyakorolni
2013. márc. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A témakörök begyakorlása nem olyan nehéz
2013. márc. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!