Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német baráti levél?

Német baráti levél?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni a német levél megfogalmazásán mert nem tudom hogyan fogjak neki.

A webfordító nem ragoz túl jól és nem jön ki a szöveg.

A szöveg amit le kellene fordítani:

Kedves barátom/barátnőm!

Köszönöm a leveled.Nagyon örülök hogy megosztottad velem élményeid.Mi a karácsonyt 4 hétig várjuk, gyertyát gyújtunk, amit advent-nek nevezünk.A karácsonyt nagyon szeretem mert olyankor együtt van a család, esik a hó, és több figyelmet tudunk egymásnak szentelni.Együtt díszítjük fel a fát és megajándékozzuk egymást.Együtt sütünk és főzünk, ami szintén boldogsággal tölt el. Általában töltött káposzta, bejgli, mézeskalács és még sok finom falat kerül az asztalra.A karácsonyt a szilveszter és az új év követi.ilyenkor pezsgőt bontunk és sokat party-zunk és együtt várjuk az új évet.Remélem neked is nagy örömmel fognak telni az ünnepek és kívánom hogy sok örömteli élményed legyen az ünnepek folyamán.


2012. dec. 29. 09:48
 1/3 anonim ***** válasza:

(Szia! Néhány helyen szabad fordítást csináltam, nem tudom, hogy a magyar szöveget te találtad ki, vagy ez adott szöveg volt. Remélem, nem lesz baj. pl. a bejglire nem találtam megfelelő német szót. Jó tanulást!)


Lieber Freund! (ide talán a nevét kéne írni)

Danke für deinen Brief. Ich freue mich sehr dass du mit mir deine Erlebnisse erzählt hast. Wir bereiten uns 4 Wochen lang auf Weihnachten vor, zünder Kerzen, das nennen wir Advent. Ich mag Weihnachten sehr, weil dann die ganze Familie gemeinsam ist, es schneit, und wir können einander zuhören. Wir schmücken den Baum gemeinsam, und beschenken eindander. Wir backen und kochen, was uns auch grosse Freude bereitet. Im allgemeinen werden gefülltes Kraut, Mohnkuchen, Lebkuchen und andere leckere Sorten zubereitet. Nach Weihnachten kommt der Silvesterabend. Dann trinken wir Sekt und machen eine grosse Party, begrüssen gemeinsam das neue Jahr. Ich hoffe, dass auch du die Feiertage geniessen wirst, und ich wünsche dir, dass du in diesen Tagen viele schöne Erlebnisse haben wirst.

Liebe Grüsse,

2012. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bejgli:mit Mohn oder Walnüssen gefüllte Teigrolle

azaz Teigrolle

2012. dec. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ohh nagyon szépen köszönm a választ nagyon sokat segítettél örök hálám üldözzön :)
2012. dec. 29. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!