Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő tanulás szükséges...

Mennyi idő tanulás szükséges egy középfokú angol nyelvvizsga megszerzéséhez?

Figyelt kérdés
Szeptember óta tanulok angolt, egyébként a német a főnyelvem. Angolból most 5-ös leszek, mert sokkal jobban megy mint a német.
2008. jún. 1. 21:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó. Még ne ugorj bele semmibe! Azt mondják, hogy aki először némtet tanul, annak könnyebben megy az angol. De még szerintem az alapoknál tartotok. Mérd fel az eddigi tudásod. A nyáron (ha van kedved) vegyél egy alapfokra felkészítő könyvet és azt csinálgasd meg: ezzel a nyelvtant is és a szóbeli részt is tanulhatod, átnézheted, hogy mik a követelmények. Aztán nézhetsz érettségi feladatokat is meg középfokú nyelvvizsga feladatokat is. Vannak szituációs könyvek, abból fejlesztheted a szókincsed. Ha szorgalmas vagy, akkor nagyon hamar leteheted a középfokú nyelvvizsgát.
2008. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem 3,5 év kellett,no meg sok szorgalom.Sosem jártam magántanárhoz.Volt kezdetben heti 3,majd később heti 5 angolórám,és ennyi.Ha kitartó vagy,és sokat tanulod az órai anyagon kívül is,akkor mire érettségizel meglehet az angol nyelvvizsga.
2008. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én angolul felsöfokon tudok, és tavaly május óta tanulok Németül napi 4 órában és németországban élek. (igaz angolt nagyon sokat haszálom) és most vagyok kb középfoku szinten (folyamatos komunikßació nem túl rossz nyelvtannal) ez átlagos ahogy itt néztem az összes osztálytársam kb ilyen szinten van ennyi tanulás után.
2008. jún. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!