Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol feladat. Mi a megoldás?

Angol feladat. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Charles Dickens at 200

Charles Dickens was an English author, born on 7 February 1812. He is widely regarded as the

greatest author of the 1., period, but he was also a philanthropist and social commentator,

and through his writing,2., attention to the gap between the rich and the poor in Victorian

society. Dickens is the author of over a dozen major novels, as well as many short stories and some

plays. Most of his novels were serialized in weekly journals or magazines, 3., a that he himself

helped to popularize, and he would often change the storyline in response to popular opinion as

each chapter was published.

This year, 2012, 4., 200 years since Charles Dickens’ birth, and many celebrations have taken place, and continue to take place to 5., the occasion in Britain.

Today, titles such as Oliver Twist and Great Expectations are staples on any secondary school reading

list, and Dickens is still high on the list of top 100-selling authors of the century in terms of

volume. In the last century, over 180 films have been made of his works, 6., A-listers such

as Gwyneth Paltrow, Helena Bonham Carter and Ralph Fiennes. How is it that, 200 years after his

birth, the 7., that Dickens wrote remains so popular? What is it that enables an author to

transcend 8., in this way?

Perhaps it is to do with the characters in the novels and the things they can teach us about

ourselves as individuals. The stories do not rely on situations or a particular era, but on the

interpretation of human nature and the intrigue woven into the 9., . By often portraying the best and worst sides of human nature, the reader becomes more 10., .


a., self-aware b.,remember c.,marks d.,drew

e., Victorian f., generations g., format h., plot

i., featuring j., readers k., commemorate l., material



2013. jan. 19. 12:58
 1/10 A kérdező kommentje:
2 + szó van
2013. jan. 19. 12:58
 2/10 anonim ***** válasza:

1. generations

2.

3.

4.

5. remember

2013. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem, nem szúrtam el nagyon, de egyet cseppet egybefolyik az egész. Picit könnyebb lett volna, ha kipontozod vagy zárjelbe teszed a számokat, és a vesszők is bezavarnak. Megnéznéd a hármast, mert ott valami nagyon nem stimmol. Nem gépelted el véletlenül?


1/ Victorian

2/ drew

3/ ??? (format - esetleg)

4/ marks

5/ commemorate (gondolkodtam a "remember"-en is)

6/ featuring

7/ ?material?

8/ generations

9/ plot

10/ self-aware


üdv

:)

2013. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A 3. nincs elgépelve, ha jól értelmezem (nekem is így van meg digitálisan), akkor ott az "a" azaz self-aware van megadva válaszként.
2013. jan. 19. 16:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Aha, jobban is illik oda a "self-aware", s ha nincs ott az "a" talán magam is rájövök. :)

Az a gondom, hogy így viszont nincs tízesem, mert ezen kívül nem találok más melléknevet... :'( (jó, kivéve a Victoriant, de akkor mit írok az egyeshez?)

Gondolkodjunk együtt, hátha:

1/ viktoriánus korszak legnagyobb írója

2/ írásai felhívták az figyelem

3/ megadva, hál' istennek :)

4/ ez biztos marks, ez az egyetlen E/3 ige

5/ to commemorate the occasion - megünnepleni az alkalom

6/ filmről lévén szó, ide nem tudok mást elképzelni (bár természetesen tévedhetek)

7/ az anyag, amit írt (ez így fura, de mi más?)

8/ nemzedékeken túllép (nem szó szerint)

9/ ez biztos plot, azt szoktuk szőni

10/ Az emberi természet legjobb és legrosszabb oldalát rajzolva meg, az olvasó még ...-vá/vé válik.


Hol szúrom el???

2013. jan. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Előzőleg én is ugyan erre jutottam. Azért raktam ki hátha valaki tud valami okosat mondani a 10. hez...
2013. jan. 19. 22:45
 7/10 anonim ***** válasza:

Charles Dickens at 200

Charles Dickens was an English author, born on 7 February 1812. He is widely regarded as the

greatest author of the VICTORIAN period, but he was also a philanthropist and social commentator,

and through his writing, he REMBERS TO DRAW attention to the gap between the rich and the poor in Victorian society. Dickens is the author of over a dozen major novels, as well as many short stories and some plays. Most of his novels were serialized in weekly journals or magazines, a FORMAT that he himself helped to popularize, and he would often change the storyline in response to popular opinion as

each chapter was published.

This year, 2012, MARKS the 200 years since Charles Dickens’ birth, and many celebrations have taken place, and continue to take place to COMMEMORATE the occasion in Britain.

Today, titles such as Oliver Twist and Great Expectations are staples on any secondary school reading

list, and Dickens is still high on the list of top 100-selling authors of the century in terms of

volume. In the last century, over 180 films have been made of his works FEATURING A-listers such

as Gwyneth Paltrow, Helena Bonham Carter and Ralph Fiennes. How is it that, 200 years after his

birth, the MATERIAL that Dickens wrote remains so popular? What is it that enables an author to

transcend GENERATIONS OF READERS in this way?

Perhaps it is to do with the characters in the novels and the things they can teach us about

ourselves as individuals. The stories do not rely on situations or a particular era, but on the

interpretation of human nature and the intrigue woven into the PLOT. By often portraying the best and worst sides of human nature, the reader becomes more SELFAWARE.

2013. jan. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves ymcolah!


Nem tudom, hány éves vagy, de hadd hívjam fel a figyelmedet, hogy az ilyen jellegű feladatokba nem tehetsz bele új szavakat, sem két szót, valamint - ahogy azt a kérdező is jelölte - két plusz, azaz felesleges szó van jámbor diák megtévesztésére, így bármily tetszetős is a megoldásod, csak egyetlen jó dolgot írtál az én megoldásomhoz képest. Azt viszont köszönöm, mert megerősítettél abban, amin eddig vacilláltam.


Kedves Kérdező!


Ami a hármast illeti, az "a format" lesz a megoldás, és aki begépelte Néktek, az simán elírta (a tejesen összefolyó szöveg is mutatja, hogy nem ez az erőssége, ha meg arra gondolok, én néha miket ütök mellé, igazán nem sok ez az egy hiba; az külön pech, hogy ez véletlenül megzavarta a mondat értelmezését - sőt, az is lehet, hogy ő is elírva kapta meg:). Az elírást erősíti az is meg, hogy az esetek kb. 99-100%-ban, ha megadnak megoldás, az az első hiány, és nem a harmadik.

Tehát, most már ymcolah megerősítésével, kb. biztos:

3/ a format (that he himself...)

10/ self-aware


Szép vasárnapot!

:)

2013. jan. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

:: csak egyetlen jó dolgot írtál az én megoldásomhoz

képest.


Mi az?

2013. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát a hármas. Én is beírtam ugyan, de csak zárójelben, kérdőjellel, mert nagyon megzavart a rossz helyen levő számmal kombinált névelő. Utána meg elfogadtam, hogy az a beírt megoldás, és újra kezdtem a próbálkozást. Aztán amikor Nálad egyben olvastam az egészet, megvilágosodtam :) - mármint hogy csakis így lehet, és elírás lesz az a kettes és "a". A többi megoldásunk szerintem megegyezik, kivéve a beszuszakolt két (illetve az "of"-fal együtt három) fölösleges szót.


üdv

:)

2013. jan. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!