Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik angol tankönyvet...

Melyik angol tankönyvet vegyem meg?

Figyelt kérdés
Szeretném felfrissíteni az angol tudásomat. Már van középfokú nyelvvizsgám, de amióta megszereztem, nem használtam (pár éve). Be szeretnék iratkozni nyelviskolába, de mivel iszonyat drágák a tanfolyamok, elhatároztam, hogy inkább vennék egy jó könyvet, amivel otthon fel tudok készülni picit, hogy ne alapszintű tanfolyamra kelljen mennem, hanem valami haladó csoportba kerülhessek. Kérdésem: akinek van tapasztalata, tudna ajánlani tankönyvet, amiből önállóan jól lehet dolgozni otthon? Esetleg van hozzá cd-n hanganyag is, és nem csak egynyelvű, hanem angol-magyar? (Ez utóbbi mondjuk nem annyira fontos.)Előre is köszönöm.

2013. jan. 19. 23:27
 1/3 anonim ***** válasza:
én headway upper-intermediateből és advanced-ből tanultam. sokan mondják h a headway túlságosan felkapott, de mégis csak van oka, mert megfelelő szókincsel, nyelvtanilag érthetően állítja össze az anyagot, ráadásul rengeteg érdekes téma van benne ami szintén megkönnyíti a tanulást. azonban csak angol
2013. jan. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Headway-t én nem ajánlom otthoni tanulásra, azt tantermi, tanfolyami kurzusra fejlesztették ki, mert kell mellé a tanár magyarázata, meg csomó benne a csoportos feladat! Ezt otthon egyedül nem igazán lehet kivitelezni...


Viszont! :) Ott van az English Grammar in Use több kiadása (különböző nehézségi szintek szerint), amit kifejezetten otthoni használatra készítettek!! (self-study) Szépen sorra veszi a nyelvtanokat, első oldalon szépen elmagyarázza őket példákkal is, utána meg gyakorlás minden ponthoz, végén megoldókulccsal ellenőrizheted.

Annyi a bibi, hogy ez egynyelvű


Kétnyelvűnek meg ott van az 5 perc angol nyelvtani magyarázatok + 5 perc angol igeidők, iszonyat jól, jópofán és érthetően magyaráznak benne, és ott is van feladat, megoldókulccsal.

2013. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Grapevine-nál nincs jobb.
2013. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!