Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan szavakat tanulni?

Figyelt kérdés
hogyan hatásosabb/jobb:magyarról angolra, vagy angolról magyarra..

2013. febr. 28. 15:52
 1/5 hunbula ***** válasza:
100%
egynyelvű szótárral! rákényszerít, hogy angolul alakuljanak ki a kapcsolatok az agyadban, ne magyarul, és nem az lesz hogy folyton magyarról próbálsz majd fordítani, hanem szépen fokozatosan kialakul hogy angolul gondolkodsz.
2013. márc. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

úgy hogy hallgatsz egy bőséges szókincsű szöveget amikor csak teheted és ha valamit nem tudsz azt gyorsan megnézed.


Így vésődik be. Ha csak olvasod az nem marad meg sokáig...

2013. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egynyelvű szótár nagyon jó!


Viszont ha még az elején tartasz a nyelvnek, akkor írj az új szavakkal mondatokat.


Azt hiszem, ha spontán 3x eszedbe jut egy szó, akkor már bekerült az aktív szókincsedbe amit használsz.. az új szavakat próbáld sokszor használni.

2013. márc. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. márc. 17. 10:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Én szókártyákkal tanulok németül, és nekem nagyon bejött! Főleg, ha állandóan úton vagy, akkor magaddal viheted a kártyákat (nem kell cipelned a nehéz szótárt)

Én úgy csinálom, hogy leírom a kártyára a szót vagy kifejezést magyarul és németül, utána pedig egy példa mondatot írok vele, így kontextusba helyezem, és sokkal jobban megmarad, mert tudom valamihez kötni az adott szót!

A német tanárom is ezt a módszert ajánlja!

2013. márc. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!