Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki tud (rendesen) angolul? Pls

Ki tud (rendesen) angolul? Pls

Figyelt kérdés

Én 14 vagyok és 4 éve tanulom az angolt.Nem nagyon megy még ezért kérem a ti segítségeteket!

Két dologról lenne szó:

1.Feltesztek nekem itt kérdéseket és én válaszolok rájuk.

2.Privátba írtok és valamilyen közösségi/csetes oldalon beszélgetünk angolul.


Ezt azért szeretném, hogy fejlesszem az angol tudásom.Nagyon köszönöm mindenkinek!



2013. márc. 16. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Rossz a módszered, chatelni angol anyanyelvűvel kellene + olvass angolul, hallgass hangoskönyveket ill. filmet is angolul nézz!
2013. márc. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

#1


a semminél ez is jobb...


sőt!

2013. márc. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van ! Nézz filmeket angolul,magyar felirattal, vagy próbálj egyszerű nyelvezetű könyveket olvasni. Ha esetleg van olyan aki személy aki jól tud angolul,akkor beszéld meg vele hogy pl egy napig nem szólhattok egymáshoz egyáltalán magyarul.:)

14/L

2013. márc. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Skype-on beszélgethetünk angolul.

Nem szoktam chatelni egyéb oldalakon.

Ha akarsz beszélgetni, akkor írj privátban!

2013. márc. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem jó nem angol anyanyelvűek beszélgetni angolul, ha csak a magyarországi viszonylatban jó angol nyelvismeret rendelkező kollégákból indulok ki, akik a felét nem értik annak, amit én írok az ügyfeleinknek, a hallott szövegértésükről meg ne is beszéljünk... és ők nap mint nap órákat használják az angolt


Az én angol nyelvtudásom sem anyanyelvi szintű, de nem vagyok tőle messze, igaz, hogy a napi angol nyelvű munka után minden nap olvasok és hangoskönyveket hallgatok.

2013. márc. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egész jól tudok angolul, van felsőfokú nyelvvizsgám.

Ha akarod szívesen beszélgetek veled angolul.

Írj privit

2013. márc. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

no akkor itt a kérdés:

Tell me about the funniest thing that ever happened to you at a funeral service.

2013. márc. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

I'm not a funny person, 'cause i've got many problem and terrible things. If i can tell something about that i say something, but i can't.


This answer is correct or incorrect?


I please everyone that put up questions for me! Okey guys?

2013. márc. 20. 13:59
 9/10 Vree ***** válasza:

Akkor fordítanám :D


"Nem vagyok egy vicces ember, mer' sok problémám és sok borzalmas dolgom [???] van. Ha tudok valamit mondani arról, mondok valamit, de nem tudok.


Ez a válasz helyes vagy helytelen, ugye?


Kielégítek mindenkit aki felrak nekem kérdéseket. Okéj srácok?"


:D Nekem okéj! Bár az ilyesmiért én többnyire pénzben szoktam fizetni...


Viccen kívül, :p itt vannak korrigálva a hibák:


Első két mondat még egész jó, "i"= én mindig nagy I de ez biztos megvan, a 'cause-t nem erőltetném ha nincs vele külön célzatom (magyarban is lehet mer'-t írni mert helyett, csak ha nem vagy igazi bunkó vagy vagány, akkor a folyamatos használata kicsit erőltetetten hat).

De ezek apróságok. :D


Utána jön a probléma:


[Is] this answer correct or incorrect?


-> kérdő mondatnál mindig fordított szórend! Büntiből most írd le ezeket a mondatokat kérdő alakban:


PÉLDA

I am an idiot.

Am I an idiot?

I like pie.

Do I like pie?


GYAKORLAT

I am Hungarian.

................?

I walk often.

................?

I go to school.

................?

I like to talk.

................?


Utolsó mondatok:

okey nincs, okay van.

put up questions = sajnos a "kérdést feltesz" kifejezés nem tükörfordítható. Az "ask questions" a helyes fordítás. (Ez szintén nem lenne visszafordítható magyarba ("kérdéseket kérdez" - szóismétlés lenne, igaz?), tehát csal tanuld meg hogy magyar: kérdést/kérdéseket feltesz = angol: ask a question/ask questions )


I please everyone = nem tudom mit akartál kifejezni :D talán hogy megköszönöd mindenkinek? Ez esetben "I thank everyone." (to thank = megköszönni)


please-nél nagyon fontos hogy csak akkor van "kérem" jelentése ha önállóan a mondat többi részétől külön használod. Többnyire vesszővel a mondat elején vagy végén, de ha a mondat közepén van akkor sem válthatja ki a másik igét!

Ha ugyanis igeként használod a please-t, akkor jelentése: kielégít, örömöt/boldogságot/kielégülést szerez valakinek.


Gyakorlásképpen próbáld meg kitalálni, hogy az alábbi mondatokan a please a "kérlek/kérem" vagy az igei jelentésében szerepel-e. Fordítanod nem kell, csak felismerni. (tipp: figyeld, hogy van-e másik főige (nem segédige!) a mondatban. Megoldás/fordítások a lap alján.


GYAKORLAT

Please, can I go home?

It pleases me that I am rich.

Sir, please put your hands on the table.

Pass the salt, please.

The film I saw yesterday pleased me.

It is impossible to please her.


MEGOLDÁS

1 határozószó 2 ige 3 határozószó 4 határozószó 5 ige 6 ige

Kérem, hazamehetnék?

Megelégedésemre szolgál/Örömmel tölt el, hogy gazdag vagyok.

Uram, kérem rakja a kezét az asztalra.

Add ide a sót, kérlek.

Elégedett voltam a filmmel, amit tegnap láttam. (Megelégedésemre szolgált a tegnap látott film.)

Lehetetlen őt boldoggá tenni./Lehetetlen valamit úgy csinálni, hogy ő elégedett legyen vele.


És akkor jöjjön egy kérdés ahogy kérted:


What kind of movies do you like?

2013. márc. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

utolsó válaszolónak: Köszönöm! És esetleg nem chatelhetnénk valahol? Könnyebb lenne. Privibe írj kérlek vagy ide.


I like comedies, romantics ...

2013. márc. 22. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!