Spanyol vagy Német?

Figyelt kérdés
A suliban kell tanulnom egy 3. nyelvet, és ez most vagy a spanyol, vagy a német lesz. De nem tudok dönteni. Angolul beszélek középfokon, és tudom a latin alapokat(főnév/ige/névmás stb. ragozá+ szavak) Melyiket ajálnátok? Melyik a hasznosabb, egyszerűbb..? Lécci adjatok tippeket :)

2013. márc. 18. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Német.
2013. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kérlek íratok indoklást is!
2013. márc. 18. 22:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a német a hasznosabb, de a spanyol sokkal szebb. Bár az, hogy szebb ne legyen szempont, anno én is tanultam franciát angol után, csak mert jó a hangzása, de egy év után hagytam is a francba, inkább megtanultam rendesen angolul
2013. márc. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a spanyolt ajánlanám. A némettel nem sokra mész, csak a németeket és az osztrákokat fogod megérteni, ráadásul angolul már mindenhol tudnak. Ha a spanyolt választod, főleg latin alap után, az egyrészt sokkal egyszerűbb lesz, másrészt nagyjából fogod érteni vele az olaszt és írásban a franciát is.
2013. márc. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A spanyolt akkor válaszd, ha:

-Vagy nagyon kedveled ezt a nyelvet, és tényleg el szeretnéd sajátítani (vagyis nem szükségből szeretnéd tanulni).

-Vagy ha esetleg a németet semmiképpen nem akarod választani.

Ha csak a hasznosság szempontjából választasz, (és nem vágysz Amerikába) akkor mindenképpen német.

2013. márc. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a németet válaszd. Hogy miért? Én is azt tanulom és csak ajánlani tudom. Az elején nem szerettem amikor (kicsi voltam), de most már imádom :D Igen, ami "nyelvvizsga szöveg", az nagyon gáz. Tudod, amit felkészüléskor hallgatunk. De az egyik nyelvben sem túl jó. :D

Én azt tanácsolom, h kapcsolj be egyik nap egy német filmet, és nézd meg h tetszik-e.

2013. márc. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt is vedd figyelembe, hogy a némettel Európán kívül nem mész semmire. Az angolt és a spanyolt szinte az egész világon használhatod.
2013. márc. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Én mindkettőt tanulom, de németet 7 éve nem tudom megszeretni idén leérettségizek belőle és ennyi..

spanyolt tényleg sok helyen beszélik nagyon dallamos, így én könnyebben is tanulom. legjobb párosítás szerintem az angol és a spanyol. szerintem spanyolt válaszd!

2013. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A spanyol illik az angolhoz, a német meg könnyebb. Ha az angolt szereted a német kicsit furcsa lesz. A németet többen tudják, és ahogy előttem is írták Európában még ok.
2013. márc. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az angolt és a spanyolt szinte az egész világon használhatod."


Az angol oké, na de spanyolul csak Spanyolországban és Latin-Amerikában beszélnek.

Tény, hogy a spanyol a világ 2. legnagyobb nyelve a kínai [mandarin] után, de ha egy nyelv hasznosságát szeretnénk figyelembe venni, akkor azt is meg kell nézni, hogy kik beszélik azt a nyelvet.

Tehát spanyolul kb. 387 millióan beszélnek anyanyelvi szinten. Ez hatalmas nagy szám, viszont az egyetlen magasan fejlett spanyol-ajkú ország Spanyolország (és mint tudjuk, a spanyol gazdaság mostanság nem éppen tündérmese). A spanyol nyelv beszélőinek legnagyobb része Latin-Amerikában található, ami Európához képest igencsak elmaradott térség.

Németül kb. 92 millió beszél, viszont ez a 92 millió ember a világ legfejlettebb országaiban él (Németország, Ausztria, Svájc, Liechtenstein, Belgium, Luxemburg). A német sokáig Közép-Európa legfontosabb közvetítőnyelve volt, s némely régiókban és szektorokban most is felveszi a versenyt az angollal (pl. Nyugat-Magyarország (régió), turizmus szektor Magyarországon).

Én éppen ezért a németet tartom hasznosabb nyelvnek, s ezért ezt is ajánlanám neked, AZONBAN

a nyelvtanulás mindig hasznos! Elsősorban azt kell eldöntened, hogy Te melyik nyelvet szeretnéd tanulni. Melyik a szimpatikusabb, melyik tetszik jobban? Hallgass spanyol/német nyelvű zenéket, nézz tévéműsorokat, és rá fogsz jönni, hogy melyikhez húz inkább a szíved.

Egyik sem rossz választás, de amennyiben Európában képzeled el a jövődet, a némettel több lehetőséged van (és lesz).

2013. márc. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!