Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes tanulni az arab nyelvet?

Érdemes tanulni az arab nyelvet?

Figyelt kérdés

A nyelvtanulás az egyik hobbim. 2 nyelven tanulok már jó pár éve magamtól és szeretnék újabbat és újabbat is tanulni az idő folyamán.


Viszont nem tudom eldönteni, hogy melyiket. Az arab ami rettenetesen vonz, viszont az egyetlen bajom az, hogy minden arabul beszélő nép, máshogy beszél és én csak az irodalmi arabot tudnám megtanulni, ami a rádióban, úsjgában van például. Megérteni megértik, de abszolút nem beszélik, és akkor úgy tanulnám meg a nyelvet, hogy egy arab emberrel sem tudnék beszélgetni.


Ha ezt tanulnám, nem lenne vele célom azon kívül, hogy azért tanulom, mert tetszik a nyelv, a kúltúra és szeretném én is beszélni. Ezen kívül más célom nem lenne vele. Először piszok nehéz, de én imádok nyelvet tanulni, ez az én hobbim. Vagy esetleg hülyeséget mondok, és mégis megértik? Vagy hogy van ez? Kérlek, hogy világosítsatok fel.


Ezen kívül lenne még pár ötletem, de képtelen vagyok dönteni közöttük. Ha nyelvet tanulok, akkor nagyon sok időmet rá szentelem, viszont, ha így tanulnék arabot, akkor ez végülis nem érné meg.


2013. ápr. 22. 21:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az utolsó mondatot úgy értem, hogy azért nem érné meg, mert így nem tudnék arabul beszélgetni más emberekkel, hiába tanulom. A Koránon, az arabnyelvű műsorokon, újságokon és egyéb műveken kívül nem tudnám beszélni. Vagy ez nem így van?
2013. ápr. 22. 21:38
 2/14 gelazso ***** válasza:
tanulni mindig "megéri"
2013. ápr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Háát ha nincs jobb dolgod... én a helyedben valamit olyan nyelvet tanulnék amivel lehet is kedzeni valamit.
2013. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen ez így van. Az ember, aki fogékony rá, egész életében tanul. Szerintem elkezdem tanulni. Gyönyörű nyelv az arab és mindegyik.


Imádom a nyelveket, ez az én egyik szenvedélyem.


Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ezt a standard arabot megértik-e?

2013. ápr. 22. 21:52
 5/14 anonim ***** válasza:

# 3/4 ma 21:51


Igazad van, az arabbal nem lehet kezdeni semmit... Olajszűkében tengődő barbár hordák Észak-Afrikától a Közel-Keletig + nulla befolyással a világra...

2013. ápr. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen ezen én is gondolkoztam, de az angol a magyar után a második nyelvem, szóval ezzel nincs gond, és ahogy telik az idő, több nyelvet is meg fogok tanulni. Hátrányom nem fog származni belőle.
2013. ápr. 22. 21:55
 7/14 A kérdező kommentje:

ma 21:54


Mondtam, nem szeretnék vele hasznot szerezni, csak azért tanulnám, mert tetszik.


És a kérdésem annyi, hogy megértik-e a natív beszélők a standard nyelvezetet. :)

2013. ápr. 22. 22:02
 8/14 anonim ***** válasza:
Én nem is neked válaszoltam a nyelv hasznát illetően... :)
2013. ápr. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Igazad van, az arabbal nem lehet kezdeni semmit... Olajszűkében tengődő barbár hordák Észak-Afrikától a Közel-Keletig + nulla befolyással a világra..."

te hülye vagy. remélem csak viccből írtad.


amúgy ha nem ott akarsz dolgozni max hobbinak jó. meg magad képezni. Én kínait tanulok :D annyira nem nehéz mint elsőre tűnik.

2013. ápr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.


Miért kezdtél el kínai nyelvet tanulni és mióta tanulod? Gondolom érdekel téged. Gyönyörű nyelv az is, engem is nagyon érdekelnek az egzotikus nyelvek.


A szláv nyelvekkel nem vagyok egyedül megbarátkozva és a némettel sem. De minden nyelv szép a maga módján.


Remélem, hogy tud valaki hasznos információval szolgálni nekem az irodalmi arabbal kapcsolatos kérdésemre.


Köszönöm mindenki véleményét. :)

2013. ápr. 23. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!