Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszereket javasoltok...

Milyen módszereket javasoltok ahhoz, hogy egy hónap alatt alapfokon tudjak kommunikálni angolul?

Figyelt kérdés

Kb. 10 éven át tanultam angolul, tanfolyamon + iskolákban, írásban, és nyelvtanilag elég jól megy, úgy szerintem bőven meghaladom a középfokot is, érteni elég sok mindent meg is értek, viszont beszélni egyáltalán nem tudok semmit se.

Egy külföldi munkához kellene min. alapfokú nyelvtudás, vizsgát nem kérnek, de ellenőrizni fogják a tudást.



2013. máj. 26. 13:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy leginkább otthoni módszerek érdekelnének, kevés az időm már ahhoz, h tanárhoz járkáljak.
2013. máj. 26. 13:41
 2/6 anonim ***** válasza:
Otthoni módszer csak egy van: ha házhoz jön a tanár. Vagy valaki aki beszélget veled.
2013. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem akarok igazándiból tanárra költeni, jártam eleget hozzájuk és lám hol tartok, sehol.

Időm sincs arra, hogy a tanárokhoz igazodjak még, ha ki is jönne hozzám, gondolom horror összegekért, és, ha épp nem megfelelő az oktatása, akkor újra kereshetek másikat stb.

A beszéd gyakorlására én is gondoltam, és arra van is lehetőség bőven neten, de én valami olyasmire gondoltam, ami az előtt gyakoroltatná velem a szavakat / mondatokat, mielőtt az élő beszédet gyakorolnám.

Ilyen jellegű módszert esetleg tudna valaki?

A relaxa tananyagát már próbáltam, de nekem nem vhogy az sem vált be! :(

Már kezdem azt gondolni, h angolból én kifejezetten a nehéz esetek közé tartozom! :( Az a fura, hogy pl. a francia sokkal jobban megy, csak hát rövid távon belül angolra lenne szükségem! :(

2013. máj. 27. 10:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a nyelvtan és az írás megy, a szóbeli része sem sokkal nehezebb.

Gyakorolj úgy, hogy ha valamit ki akarsz mondani, azt előbb leírod, és ha úgy helyes, akkor megy szóban is.

Szókincsbővítéssel lehetne még rádolgozni a szóbeli részére.

2013. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hűűű, köszi a tippet, h ez nekem miért nem jutott eszembe? :D Mert, h azt szoktam csinálni, h gondoltba alap mondatokat, amiket agyarul ki mondok, azt kimondom magamba angolul is, de ugye mivel gondolatba teszek így igazából nem tudtam, h helyes-e, igaz inkább arra voltam kivi főleg, h milyen szavak nem ugranak be, lehet emiatt nem jutott eszembe, h le is írjam! :D
2013. jún. 5. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:
nincs mit. de ha gondolod, beszélhetnénk privátban, mert én meg most készülnék a felsőfokra, és nekem is át kellene náznem a nyelvtani részeket is, és a szóbeliben még segíthetek is.:)
2013. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!