Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az iskolába az Amerikai...

Az iskolába az Amerikai angolt vagy az Angol angolt tanuljuk?

Figyelt kérdés

2013. máj. 29. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolákban brit angolt oktatnak. Már csak azért is, mert szinte az összes olyan tankönyv, munkafüzet, amiből tanítanak, OXFORD kiadású, esetleg Cambridge.
2013. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
82%

ez nagymertekben fugg a tanartol.

Nyelvtani szabalyrendszer alapjan a britt angolt tanitjak.

De altalaban csak hunglish lesz belole.

2013. máj. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Brit angolt.

De igazából mindegy, mert középiskolás szinten nincs is olyan nagy különbség a kető között.

2013. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
csak mellékesen jegyzem meg hogy min1 melyiket tanulod mert mindkettővel mehetsz Londonba is és NewYorkba is. Boldogulni fogsz. A magyaros kiejtésed sokkal több problémát fog okozni.
2013. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb könyv a brit angolt tanítja, de ettől még beszélhet a tanár amerikai kiejtéssel és írhat amerikai helyesírással. Nyelvtanban nincs igazán különbség a kettő között; írásban meg az a lényeg, hogy csak az egyiket használd egyszerre.
2013. máj. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan angoltanárod van, aki sosem élt még angol nyelvterületen, akkor egyiket sem. Sajnos. Olyan kiejtést tanulsz akkor, amilyen a tanárnak van. Magyarosat.
2013. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Mert tán egy magyar anyanyelvű nem tudja rendesen kiejteni a az angolt?...
2013. máj. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem mert oxford könyvből tanulunk de a tanárunk Amerikában élt sokáig emelt szinten tanulom és nem akarom össze keverni szoval szerintetek akk ő milyet tanít vagy kérdezzem meg?és tudnátok pár példát h mi a különbség?
2013. máj. 29. 20:06
 9/11 ragtapasz1 válasza:
100%

Kedves kérdező,


Bár nem hallottam a tanárodat beszélni, van egy olyan érzésem, hogy az amerikait tanítják neked. A brit és az amerikai között az a különbség, hogy az amerikaiak szépen, artikuláltan beszélnek, a britek hadarnak és elharapnak mindent. Sokat dolgoztam Amerikában, s rengeteget jártam Nagy-Britanniában is, a különbség számottevő, hallható.


Ha Amerikában élt a tanárod, akkor valószínűleg nem a hunglisht tanulod, hanem az amerikait. Legalábbis szeretném ezt hinni. Az én középiskolás angol tanárom segített nekem egy középszintre eljutni, középsuliban letettem a középfokút angolból, aztán kiderült, hogy az semmit nem ér. Amikor először mentem ki Amerikába dolgozni, az egész szinte arról szólt, hogy újra tanultam az angolt. Ma már tudom, hogy bár jó tanárom volt, de a nyelv, akcentus, amit beszélt, annak köze nem volt se a brithez se az amerikaihoz, az hunglish volt. Ma már, több éves angol nyelvterületen való munkavállalás után meg tudom különböztetni, hogy ki az, akinek angol az anyanyelve, és ki az, akinek nem, csak nagyon jól beszéli.


Úgyhogy összegezve, nem hallottam beszélni a tanárod, valószínűleg amerikait tanít, és adj hálát érte a sorsnak.

2013. máj. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2013. máj. 30. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!