Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes egy szóbeli...

Hogyan érdemes egy szóbeli középszintű nyelvvizsgára készülni? Bővebben KATT

Figyelt kérdés
Mi jobb? Kidolgozni tételeket és azt felmondogatva bemagolni vagy a témához külön-külön szókincset megtanulni úgy,hogy majd ott helyben összedobod a mondatot? Szóval jobb megtervezni a mondatokat vagy hagyjam inkább,hogy a pillanat kihozza belőlem azt,amit akkor tudok? Elég izgulós típus vagyok,ezért érdekelne,hogy mi a leghatékonyabb módszer. :) Amúgy spanyol középfokra megyek,ha ez fontos.

2013. júl. 23. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
SZerintem a nyelv lényegtelen, 3-t tanultam eddig, a rendszerem ugyanaz. Nem magolok teljes szövegeket, értelmetlen. A szóbelin keresztbe kérdezhetnek, máshogy tehetik fel a kérdést, és ha nem illeszkedik rá, akkor meg furán veszi ki magát. SZerintem a szókinccsel és begyakorolt nyelvtani fordulatokkal többre mész, a való életben is. Ezért én arra bíztatlak, hogy 1-2 alap mondaton, vagy jól hangzó fordulaton túl ne magolj egész szövegeket! Csak jó sok szót tanulj meg! Ha a nyelvtanod nem is annyira erős, masszív szókinccsel kidumálod magad! :) Jó tanulást! :) N29
2013. júl. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. :)
2013. júl. 23. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy szuper magántanárom volt és ő tanított nekem egy módszert. Szóbelire jobb kidolgozni a tételeket! Ha kidolgozod, megtanulsz blablázni, megtanulsz gyorsabban írni és oda tudod adni a tanárodnak kijavítani, majdpedig a viszgát megelőző napon azokat olvasgatni. Ha kihúzod az adott tételt, emlékezni fogsz, mit írtál le. Én körübelül egy könyvet írtam gépelve mind a 25 tételről. Mondanom sem kell így tanultam meg angolul a tanárommal. Másnap a szóbelim, ami eddig ritka rosszul ment, szinte max pontszámokat kaptam.

Nem mondom, hogy ez a tuti módszer, mert mindenkinek máshogy megy a tanulás. Nekem ez vált be, és mindekinek ezt ajánlom.

Remélem tudtam segíteni :)

Sok sikert a spanyolodhoz!

2013. júl. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szólistáról pedig elfelejtettem írni. Én megtanultam az alapszavakat külső belső tulajdonságok stb. Azért azokat nem árt szólistáról tanulni. Én a tanárommal úgy csináltam, hogy állandóan szövegeket olvastunk fordítottunk érettségi illetve nyelvvizsga feladatokat és az ismeretleneket leírtuk és mellé a jelentését. Mindig lesz olyan szó amit nem tudsz, de én így nagyon jól megtanultam. Régen én is kerestem ilyen x legfontosabb szó. Ilyen nincs. Szövegek olvasása közben tanulod meg legjobban, tudod szövegkörnyezethez kötni. Én otthon az órai szavakat meg sem kellet tanulnom, annyira megragadt bennem. :)
2013. júl. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem.Neked is köszönöm a válaszodat. :)
2013. júl. 24. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!