Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van kulonbseg az "I've already...

Van kulonbseg az "I've already done it" es a "I already did it" kozt?

Figyelt kérdés

Most tanulom az igeidoket.

Ugy tudom, hogy mindketto azt jelenti, hogy "mar megcsinaltam". Van kulonbseg a ketto kozt? Mikor hasznalom az egyiket, mikor a masikat?



2013. aug. 10. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:
ugyanúgy jó mindkettő
2013. aug. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az elsőt amikor valami épp most fejeztél be, a másodikat akkor amikor már megcsináltál valamit 1 hete.
2013. aug. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igazibol, alig van kulonbseg.

A 'did it' -et akkor hasznalhatod, ha vmi megtortent a multban.

- Wash your hands! I already did that. - Moss kezet! Mar megmostam. (valamikor ezelott)


Altalaban idohatarozokkal jar: pl Yesterday, last year, ago, in 1999

Mint: I did that ages ago.


Az I have+ p perfect az egy szemleletvaltas ehhez kepest. A multban tortent esemenyre a jelenbol tekint az elbeszelo , itt a jelenen van a hangsuly.


I have done the cooking! Come to eat! - Megfoztem az ebedet! Gyertek enni! (tehat megfoztem es most kesz, itt van az asztalon)

I've known him for years. - Evek ota ismerem (es most is tart az ismeretseg)


Az already hasznalata itt nem helytelen, de inkabb az 'ever' 'since' 'never' jobban illik hozza. A hatarozatlan ideju idohatarozok.

PL: I've lived in Paris since 2000 and still love it. (2000 ota elek Parizsban es meg mindig imadom)


Amerikai es brit angolban a ketto igeido hasznalata mas es mas.

Amit a britek helytelenitenek, az amcsik siman mondjak, irjak.


Az I already did it egy amerikai tipusu szerkezet.


Itt van nehany pelda, milyen kulonbsegek adodhatnak:


I haven't done it yet. (UK)

I didn't do it yet. (US)

I've just done it. (UK)

I just did it. (US)

I've already done it. (UK)

I already did it. (US)


Mindegyik helyes, elo nyelvi pelda, de a britek tenyleg nem nagyon hasznaljak az US format.


Eleg nehez az igeidoket magyarazni, sajat tapasztalatbol azt javaslom: nezz egy csomo filmet es olvass, mert ezek a szerkezeti magyarazatok igy eleg szarazak. Ha sokszor hallod mindegyik verziot, osztonosen erezni fogod egy ido utan, mikor melyiket kell alkalmazni.


Jo tanulast!

2013. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2013. aug. 10. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!