Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem haladok sehogysem az...

Nem haladok sehogysem az angol tanulással... Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már 5éve tanulom a sulban az angolt,de nagyon nem megy:(nem tom mit tegyek...volt 1 év kimaradásm,mert amikor kezdtem tanulni a többiek már 1 éve tanulták,de azutántól 5 éve tanulom de mégsem megy sehogy:(...kezdjem előről az egészet?vagy h sikerülne megtanulnom,nem az a baj h.nem figyelek eléggé,vagy h semmit nem tanulok,hanem egyszeüen nem fogom fel...
2008. jún. 29. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán érdemes lenne magántanárhoz fordulnod, aki segítene, és csak veled foglalkozna. Ha nem teheted ezt meg (pl. nincs rá pénzed), akkor pedig kérd meg az egyik osztálytársadat, aki jó angolból - ha jóban vagytok, biztosan szívesen leül veled néha gyakorolni.
2008. jún. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is voltak hasonló gondjaim, mert semmi nyalvérzékem nincs. Végül az segített, hogy szavakat kezdtem tanulni orrvérzésik, ilyen heti 200as csoportokban, amit aztán megántanár kikérdezett, de magántanár nélkül is lehet, ha van elég szorgalmad. A szótanulás után pedig olvastam angol könyveket, angol tv-t néztem, olyan játékokat játszottam, amiben érteni kell a szöveget stb. Az elején nem értettem, de fokozatosan egyre többet. A szókincs azért kellett, hogy legalább a szavakat értsem, és kikövetkeztessem a jelentést. Egy idő után aztán elkezdtem felfogni a dolgokat, és ha megérted a nyelv logikáját, akkor már egyenesben vagy. Nekem elég jól bevált, de persze a siker nem garantált...
2008. jún. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2008. jún. 29. 13:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

én is a magántanárt javasolnám.v.esetleg próbáld ki ezt az oldalt,aokaknek (akik nehezen boldogulnak az angollal ez segített)

[link]

nagyon szórakozatató, a nyelvtantól a hanganyagokon át a szókincsbővítésig itt mindent megtalálsz.ez nem a reklám helye, de tényleg nagyon klassz ez az oldal!

2008. jún. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valamilyen kedvenc témád, vegyél egy arról szóló, angol nyelvű könyvet! Minden nap annyit olvass belőle, amíg 30 ismeretlen szót nem találsz! Ezeket szótárazd ki, értelmezd a mondatokat, gondolkodj el rajta. Első nap ez kb. fél oldalnyi lesz, egy hónap múlva pedig 10 oldal. Ka így kivégzel két-három könyvet, azt fogod tapasztalni, hogy jelentős mértékben javult az angoltudásod.
2008. jún. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 2.választ a szavakkal kapcsolatban nagyon hasznosnak vélem.Hogy megérthess bármilyen angol szöveget,elsősorban a szavakat kell tudni.Pl.ha kimész Angliába,és nem tudod azt mondani,hogy kérsz kenyeret,csak azt,hogy kenyér,végül is megértik.Persze a nyelvtanuláskor nem éppen ez a cél,a nyelvtant is tudni kell.Szerintem a legjobb módszer(más területeken is) az ismétlés.Vedd elő az általános iskolás könyveket,füzeteket,és olvasd át! Nagyon gyorsan fog menni,mert azt már egyszer tanultad! Nagyon sok új összefüggést fogsz látni,és sok elfeledett szavat fogsz megtanulni szinte tanulás nélkül!

És végül próbáld meg magad körülvenni az angol nyelvvel!Olvass könyveket,újságot,nézz tévét stb. angol nyelven!

Sok sikert! ;-)

2008. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az interneten is sok hasznos oldal van,ingyen is sok információt kaphatsz! ird be a google-be,és kicsit nézz szét! pl.: napinyelvifrissito.hu
2008. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Szia, Engem ált. 3 .óta tanítottak angolból, hozzáteszem minden évebn más tanár és néha spanyolul beszélt angol helyett.Szerintem nem kell elkeseredni azon, hogy nem sikerül a suliban elsajátítani a nyelvet.Leéretségiztem 3-asra angolból de alig mertem megszólalni és akkor megismerkedtem egy német sráccal akivel tartottam a kapcsolatot angolul.Nem volt a legjobb megoldás de úgy beszélek angolul mint egy német :o)

Keményen és csúnyán, de merek és tudok beszélni mégha a nyelvtanomon sokan meg is botránkoznának.Ennek immáron már 6 éve és azóta megintcsak nem hsználom.Kezdhetném előlről....100 szónak is egy a vége, keress valakit akivel nem tudsz beszélni magyarul akivel kézzel lábbal kell társalognod és izgat a dolog.Ajánlom figyelmedbe a chat-eket ahol sok a külföldi nekem elég közeli kapcsolat alakult ki így könnyebb volt.Időközben "megszerettem" az illetőt.Azért némettel ne kezdj, fura egy népség!!

2008. jún. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is jó ötlet, ha keresel egy levelező partnert, akivel angolul beszél, nekem cserediákom van, szinte minden nap beszélünk msn-en és idén megyek hozzá egy hétre Ausztriába :)

olvass angol könyvet, sztem először vékony, nyelvtanulóknak kifejlesztett könyvvel kezdj,amit megértesz, mert mert van kb 30 oldalas is, hogy legyen sikerérzted. aztán mindig váltasz egy fokozattal magasabbra. van olyan is amihez cd-t adnak, azokat hallgatsd, és próbáld csak hallás után megérteni.

nekem az soha nem ment, hogy szótárból magoljak, és türelmem se volt hozzá.

nézz angol tv-t, és hallgass angol rádiót

Sok sikert!

2008. júl. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Brain Storming ***** válasza:
100%

Olvasd a BS-Studio Angol Rovatait!


www.bsstudio.virtus.hu

2008. júl. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!