Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a PONS...

Mi a véleményetek a PONS német kezdő nyelvkönyvről? Tapasztalatok? Megéri 8 ezer Ft?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy mindenképp szeretném ezt a nyelvet tanulni. Töltöttem le tananyagokat stb, de némelyik olyan összevisszaságban van, hogy ha eredetiben megvettem volna jobban járnék... Szeretnék egy alaptól elinduló könyvet, ami minden leír, úgy gondolom ez a könyv kezdésnek jó, de gondoltam titeket is megkérdezlek! Vélemények?

2013. aug. 13. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Tele van a net jobbnál-jobb anyagokkal! persze ne magyarul keress rá, hanem pl németül - Deutsch-lernen-online -egy tucat szuper oldalt kapsz, csak győzd megtalálni a neked valót! :)

Amúgy a PONS könyvekről nem hallottam jókat. Spec holland, francia nyelvterületről.

2013. aug. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kicsit herótom van néha a netes keresgélésektől öszintén szólva, de ez nem jelenti azt is h megvetem. Csak jobb a kézzel fogható nem hiányos részletü könyv, ezért kérdezem, van-e valakinek valami kézen fogható ötlete? Azaz tapasztalata..
2013. aug. 13. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Nem-nem-nem és nem és nem. A pons német kezdő szörnyű Nem írja ki a többesszámot stb. stb. Menj fel a flipbook.ntk.hu -ra ott az idegen nyelvek között ott a kon-takt, azokat mind töltsd le, ha ilyen alaptól elindulós könyvet szeretnél. Én ebből tanultam magamtól, B2-esem meglett. :)


(Mondjuk megvettem hozzá KÉSŐBB a német nyelvtan 222 pontbant is, mert abba több minden nyelvtan van.)

2013. aug. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Lehet rá regisztrálni?
2013. aug. 13. 20:01
 5/11 A kérdező kommentje:
Ezekhez nem kell regisztráció? inkább igy fogalmazok...
2013. aug. 13. 20:02
 6/11 anonim ***** válasza:
37%

a Pons Nyelvtanfolyam kezdőknek németből tényleg nem olyan jó (ellentétben pl. a Pons olasszal)!

Kezdőknek sztem nagyon jó a Delfin (a munkafüzetben rengeteg gyakorlófeladat van). Jó a Start, Themen, Deutschexpress is.

Übungsgrammatik Grundstufe Deutsch is ajánlott. Neten tényleg sok segítséget találsz!

2013. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2013. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell rá regisztrálni. Ajánlom, hogy könyvtárból vedd ki, és próbáld ki. De más anyaggal, feleannyi idő alatt jutsz el ennyire, mivel itt még pluszban ki kell keresgélned másokat...
2013. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nem nagyon üti meg a PONS a mércét úgy ahogy van, szép sterilnek tűnik, a helyeddben inkább valami életszegút néznék.
2013. aug. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Az Assimil cég Németül könnyűszerrel könnyűszerrel könyve sokkal jobban megéri.

Nagyon ajánlom figyelmedbe.

2013. aug. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!