Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebben és...

Melyik a legkönnyebben és leggyorsabban tanulható nyelv? Diploma miatt lenne szükségem egy második nyelvvizsgára.

Figyelt kérdés

2013. aug. 26. 19:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
77%
A spanyol tényleg könnyű, ha tudsz angolul, bármennyire is nem latin nyelvcsaládba tartozik az angol, attól függetlenül sokat átvett a latinból, szóval segít. :) De ennyi erővel ott az olasz is akár. A franciát nem mondom, mert az nem könnyű, főleg nem az elején. :)
2013. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

[link]

Olvasd el :) Nekem amúgy a német 100x jobban tetszik, mint a spanyol, pillanatok alatt tudom a német szavakat névelővel, igéket akár tőhangváltós, akár erős, memorizálni. A spanyol csoportot látom, milyen szavakkal "szenvednek", az életben nem állna rá az agyam.

De ha neked a spanyol tetszik jobban, hajrá :) De abban is vannak elég durva nyelvtanos "nyalánkságok", sokkal több igeidő van benne, mint a németben. A németben én azt szeretem nagyon, hogy úgy átlátom az egész rendszerét. Nem mondom, hogy németet tanulj, mert csak nekem meg 2 csoporttársamnak megy ennyire, vannak azért, akik szenvednek vele. :)

2013. aug. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!