Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás viszonylag...

Angol tanulás viszonylag olcsón BP. -en? Magántanár v nyelviskola inkább? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok. Gimnáziumban angolból érettségiztem, tehát körülbelül a fejemben van az anyag,de megszólalni még friss tudással sem mertem nagyon, azóta meg csak kopott. Most érzem idejét, hogy mindenképp használható szintre akarom vinni a kézséget. Támop-os tanfolyam jelenleg nincs..100 ezer alatti összeget költenék rá maximum ...(egyébként 11.kerületi vagyok)..köszöntem
2013. szept. 4. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Neked akkor a kommunikációs készséged kéne főleg fejleszteni.

Nyelvvizsgával további terveid nincsenek már? Mert ha nincsenek akkor vannak kifejezetten erre a célra tréningek. Erre a csoportos tanfolyam annyira nem jó, ott keveesbbet tudsz önállóan beszélni (persze azért van rá lehetőség csak ez emberfüggő már :)), ha csak a tanárod van ott és Te akkor viszont rá vagy kényszerítve a beszédre.


Én szerintem látogass el minél több nyelsuliba, ha pesti vagy akkor nincs belőlük hiány. A katedrát mellőzném a helyedben (ha már így említed hogy 11. kerületi vagy.), nekem nem túl jók velük a tapasztalataim. Ráadásul 100k alatt nem fogsz kijönni ha fejlődni is akarsz, viszont vannak más sulik ahol akár ingyenesen is tudsz kommunikációs tréningre járni, viszont én nem reklámozni vagyok itt, tehát azt ajánlom h keresgélj, és ezzel is ösztönözni szeretnélek arra h személyesen is érdeklődj, mert marhára jellemző h lehúzzák az embert, ha csak itt kérdezősködik.


Egyébként saját tapasztalat, hogy a legjobb az az ha van rokonod, ismerősöd akihez ki tudsz menni kicsit külföldre, akár munkával is össze lehet kötni. Gyorsabban fejlődnél, főleg mivel írod h használható szintet akarsz, hát külföldön azt elég rövid idő alatt eléred. Ha pár hónapot eltölt így az ember külföldön, ahol csak angolul beszél azt nem hiszem hogy valaha elfelejted :) nyelvsulinál meg ugyanez lehet hónapokba kerül. Ráadásul utána használnod KELL a nyelvet ha szinten akarsz maradni.

2013. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az előbb elég érdekesen fejeztem ki magam bocsánat xD lényeg h nyelvsulinál sokkal több időbe kerül eljutni uarra a szintre külfölddel összehasonlítva (de csak akkor ha külföldön kommunikálsz is :D), gondolom nyilvánvaló h ezt akartam írni :D


Lényeg h amit itthon évek alatt is nehezen érsz el, azt kint tartózkodással 1-2 hónap alatt, és ami még fontosabb, hogy egy nyelviskola sosem tesz olyan magabiztossá mint az amikor saját magad a saját erődből érsz el egy szintre, és tanulsz meg kommunikálni, és megértetni magad. Nyelvsuli az ad házit aztán visszazökkensz sajnos a magyar életbe, és ez az amit nem tudsz itthon kikerülni. Persze fejlődni lehet csak sokkal több idő. Na most már nem zaklatlak itten xD

2013. szept. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
:D kösziköszi ...ám épp dilemmában vagyok, h fussak-e neki újból külföldi munkavállalásnak vagy maradjak itthon és most már csak ~100 százalék angollal menjek ki, magabiztosan..Hollandia, nem Anglia...de angolt ott is beszélnek
2013. szept. 4. 16:33
 4/9 anonim ***** válasza:

Általában egy erős középszint az amire szükség van. De Te azt irtad a fejedben vannak a dolgok:) na az elegendő szerintem, kommunikálni meg meg lehet tanulni 'odakint', a nyelvtani alapok viszont fontosak. Az nem gond ha nem megy minden tökéletesen folyékonyan, és nem mindig találod meg a megfelelő kifejezéseket, sokkal fontosabb körülírni amit akarsz, és tudni megértetni magad. Ha ez megy akkor nem lehet semmi baj. Én csak biztatni akarlak de komolyan. Viszont ha a szóbeli alapokkal baj van akkor nem árt itthon felfrissíteni a dolgokat, mert az a középszint azért kéne, akárhogy is. A nyelvsulikkal az a baj, hogy hajlamosak odaédesgetni, és utána ottragadsz, főleg az ilyen emberek akik tényleg meg akarnak tanulni jól beszélni, és használni is a nyelvet. A sulinak az a jó ha ottvagy aztán tejelsz, közben meg külföldön már rég elvolnál a tudásoddal, és leköröznéd a sulidat (na meg a tanáraidat is, hidd el.). Szóval nagy szívás ami itt van.


Egyébként én tudok olyan kollegát említeni aki úgy ment ki Németországba, hogy német alapfokkal és angol középpel, de nem egy begyakorolt tudással. Na a kezdeti időszak szar volt neki, két (néha három) nyelven motyogott, mire megértették mit akart :)) szerencséje volt mert amit csinált a munkahelyén azt elismerték, és így kint maradt. Durván olyan 3 év telt el, és most már németből C2-vel ekvivalens szinten, angolból C1-C2 határon mozog valahol. Azt ne kérdezd pontosan milyen papírja van mert nem tudom, de kint ez senkit sem érdekel ha megfelelően beszéled a nyelvet és határozottan tudsz fellépni, ez magyarország betegsége, hogy papírt követelnek meg és nem a tudást. Ez olyasmi mint a jogsi, ha nem vezetsz autót évekig akkoris van papírod róla, hogy tudsz. Aztán van ismerősöm aki ma már beülni se mer, hiába hogy egy időben sokat vezetett. Szóval ezen nem érdemes így leragadni, meg elhinni amiket egyes iskolák magyaráznak.. na hajrá!:)

2013. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szint=fok
2013. szept. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben:) Köszönöm szépen!!
2013. szept. 5. 09:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a megszólalással vannak problémáid, akkor tanár, nem nyelvsuli. Megmondhatod nyugodtan a magántanárnak, hogy te nagyrészt a beszédre szeretnél koncentrálni, és ő talál ki témákat, amiről beszélgettek, ad szószedeteket.
2013. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dalta válasza:
Szia! 21 éve tanítom ezt a nyelvet, már régóta csak magánórákat adok. Iskolákban, gimikben azt láttam, nagyon lassan mentek a dolgok, alig volt lehetőség a beszédre. Szerintem a beszéd: minden. Azt tapasztaltam a tanulóimnál, hogy nem is az angollal van az igazi baj, hanem sokszor belső gátakat kell lebontani és fel kell újra építeni a kommunikációt. Vannak beszédgyorsító feladatok, a magasabb nyelvtani elemeket is bele lehet varázsolni könnyen a beszédbe, lényeg az egyszerűség és a logika. Tervezni kell a tanulást. Ebben inkább tud egy magántanár segíteni, aki rád szabja a dolgokat és irányít. A tanárnak három fő dolga van: elmagyarázza a nyelvtant és a szavakat, kijelöli az otthoni tanulás menetét, majd leellenőrzi. Beszéltet, nem pedig ő beszél. Gondolkodni tanít és motivál. Most ennyi jut az eszembe, sok sikert kívánok! (Én is a 11-ben tanítok.)
2013. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 dalta válasza:
Ja, még eszembe jutott valami: ha sulit választasz, javaslom a Cambridge-nyelviskolát a Kosztolányin. Emberi léptékű és becsületes társaság. :-)
2013. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!