Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyarok többsége miért nem...

A magyarok többsége miért nem tudja normálisan kiejteni az angol szavakat?

Figyelt kérdés
2013. szept. 20. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert nem tanulta meg!!


Nem tartozik az alapműveltséghez az, hogy tanulás nélkül is tudd, hogyan kell kiejteni idegen szavakat.


Aki viszont tanulta annak elég ciki ha még úgy sem tudja.

Mi magyarok szépen meg tudjuk tanulni más népek nyelvét mert alapból különleges az abc-nk sok olyan betűvel, ami a legtöbb abc-ben nincs meg.


Mellesleg hozzátenném, hogy a külföldiek sem mindig tudják helyesen kiejteni a számukra idegen szavakat. Ők sem kivételek, úgyhogy ez nem magyar sajátosság.

2013. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek van nyelvérzéke, van akinek nincs. Ugyanakkor azt gondolom, hogy egy magyar még mindig hamarabb megtanulja kiejteni az angol szavakat, mint mondjuk egy japán vagy egy francia (ismerek rá példát, ezért ezt a kettőt említem, de sok más népet is felsorolhatnék még).


Kérdés, hogy kinek mi a normális. :) Egy brit angol nem biztos, hogy a mi normálisnak hitt kiejtésünket ugyanígy fogja értékelni.

2013. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert az angoltanárok egy része nem hajlandó arra, hogy külön kiejtésórákat tartson, ahol rengeteg példán keresztül megtanítja, hogyan kell az egyes hangokat, kimondani, a szavakat hangsúlyozni. Persze ebben a diák is hibás, mert őt meg általában kevésbé érdeklik az ilyen jellegű órák, mert itt beszélniük kell aktívan.


Más részről meg tényleg létezik nyelvérzék, van aki jobban át tud venni a kiejtést egy-két hallás után, van akinek pedig évek aktív tanulása után is megmaradnak a rossz beidegződések.


Viszont egy idő után, amikor már az angol elért egy rendes szintet, ha hallasz "bennszülött" angolokat, akkor egy hét alatt át tudod venni az akcentusukat, mert hozzászoksz (saját tapasztalat).

2013. szept. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

akármennyire is akarja valaki megtanulni a kiejtést elég nehéz akcentus nélkül beszélni, ugyanis az angolban is vannak olyan hangok, melyeket rengeteg tanulás után is maximum csak néha tudunk eltalálni.


ez olyan, mint a németnek a "gy" vagy a zs. győr helyett például általában gőrt mondanak, mert nincs az abc-jükben gy betű.

2013. szept. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Mert nekünk más a hangkészletünk, akármennyire is sok fonémánk van. Ha egy gyerek a születésétől fogva csak magyar beszédet hall, angolt pedig csak óvodás vagy kisikolás korától, akkor már a füle nem lesz képes különbséget tenni bizonyos beszédhangok között, helyette csak valami hasonlót fog képezni (pl. az angol "think" elején lévő fonéma a magyar nyelvben nem létezik, ezért a nyelvtanulók közül ezt a hangot sokan vagy a magyar t-höz, vagy a sz-höz hasonlóan ejtik). Ettől lesz az angol kiejtésünk "magyaros" hangzású. Nyilván ha valakit nem anyanyelvi tanár tanít, akkor a helyzet még rosszabb, hiszen így eleve magyar akcentussal hallja a gyerek az angol szavakat, úgy fogja megjegyezni. Sok gyakorlással meg lehet szokni az idegen hangokat, de ha rosszul vésődik be kicsi korunkban, akkor már nagyon nehéz átszokni a helyes kiejtésre.
2013. szept. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a magyarok ilyenek. Éppen most néztem egy riportot a CNN-en, ahol egy afrikai férfi beszélt, nagyon profi kifejezéseket használt angolul, de feliratozták angolul, mert ezek szerint nem csak nekem, hanem az angol anyanyelvűeknek is problémát okozott a megértése.

Egyszer hallottam egy indiaitól angol nyelvű előadást, és ha csak egy pillanatra elbambultam, már azt hittem, nem is angolul, hanem egy számomra ismeretlen nyelven beszél. Annyira furcsa volt a kiejtése.

Szóval nem a magyarokat kell ekézni. Ez természetes dolog.

2013. szept. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aki suliban tanítja sem anyanyelvi, akkor mégis mitől várjuk a csodát? Szerintem aki komolyan veszi a nyelvtanulást próbálja kihozni magából a maximumot, de tökéletes sosem lesz, mivel nem oda születtünk. Szerintem minden igyekezetet értékelni kell, mert ma már az is nagy szám, ha valaki beszél egy nyelvet, majdnem mindegy, hogyan. Amíg Mo. ennyire alul marad a beszélt nyelvek arányában, addig én azt gondolom, hogy értékeljük, akárhogy is beszél egy ember, legalább beszél.
2013. szept. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
es melyik a helyes kiejtes? ahogy a skotok beszelik, ahogy a manchesteriek, ahogy a liverpooliak, ahogy a londoniak, ahogy a deliek, ahogy a keletiek?
2013. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

16 éves fiú vagyok és nekem tök jól megy az angol kiejtése.Régebb nagyon gyenge volt.Mostanra már nagyon úgy érzem, hogy nagyon hasonlít az anyanyelvűre, habár ezt a sok játéknak meg yt videónak köszönhetem meg ugyanezeknek hála a szókincsem is bővült.

Amúgy a th-nál a think-et én is régebb úgy ejtettem h tink viszont miután megnéztem a neten 1 tutorial videót erről pár nap gyakorlással már nagyon jól ment a kiejtése ezeknek a szavaknak.Viszont először voltak problémák mert nem ment gyorsan és gondoltam ba*zd mások azt hiszik h csókolózni akarok v mi xd


A szink az halálosan rosszul hangzik akkor inkább tink de leginkább think :DD

Amúgy nagyon sokan 3 at szrínek ejtik én itt is trí nek ejtettem ami annyiban rossz h összetéveszthetik a fával.

Persze mostmár three-nek ejtem ahogy kell :D

2014. júl. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én kitudom!

Először tanulni,utána helyesen kiejtenj

És nem tanultam angolt,mégis tudok

2018. dec. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!