Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék itthon gyorsan...

Hogyan tudnék itthon gyorsan megtanulni alapfokról-középfokra angolul? Főként a gyakorlati beszéd lenne a lényeg!

Figyelt kérdés
Februárig tudok tanulni, de nem igazán van ötletem, hogy fogjak neki. Régen könnyű volt, amikor iskolába jártam, mert volt angol ismerősöm, a kényszer rávitt, hogy angolul beszéljek vele. Sokkal nagyobb léptekben haladtam a tanulással. Azóta sok év eltelt, sokat felejtettem, angol ismerősöm sincs:(
2013. okt. 12. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:
járj el valakihez beszélgetni ha más nincs akkor tanár
2013. okt. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Tanfolyamon simán felviheted magad arra a szintre-
2013. okt. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tanfolyam, nyelviskola felejtős.


De te is tudod, mit kell tenned: angolul beszélgetni, és rákényszerítened magad.



- Olvass sokat, mindent ami érdekel, és mindig mindent angolul. (Könyveket, újságokat...)

- Ne rettenj vissza a sok új szótól, fektess időt a szótárazásba, de egynyelvű(!) értelmező kéziszótárat használj.

- Keress angol nyelven beszélő baráti társaságokat, klubokat, egyházakat.... Szerezz minél több külföldi barátot.

- Akivel csak lehet, akkor is angolul beszélj, akkor is, ha magyarul is tudtok mind a ketten. (Vagyis: modellezd, szimuláld az idegen nyelvi közeget.) Ha nem jut eszetekbe egy szó, angolul írjátok körül. Álljatok ellen a kísértésnek, hogy ilyenkor visszaváltsatok magyarra.

- Szokd meg hogy angolul is GONDOLKOZZ. Ne érdekeljen, hogy egy kifejezés nem ugrik be magyarul, ha természetes módon megvan angolul, és pontosan érted is. NE FORDÍTS!

- Angolul nézz filmeket. Ha egy moziban feliratozzák magyarul, akkor is igyekezz az eredeti szöveget követni.

- Hallgass zenét angolul, és tudatosan figyelj a szövegére. Ha szeretsz énekelni, néhány kedvencedet tanuld is meg.

- Szabadidődben ha a neten csetelsz, fórumozol, akkor ehhez is angol nyelvű oldalakat látogass.


KEDVENCEM:

- Az utcán keress céltalanul lődörgő, vagy láthatóan eltévedt turistákat! Szólítsd meg őket, és ajánld fel a segítségedet. (Útbaigazítást, helyi programokat, kedvenc éttermedet, bármit.) Persze ha picit félénk vagy, eleinte többen együtt is megpróbálhatjátok. Aki sokat utazik, általában nyitott az új emberekre, nem érzi tolakodásnak az ilyesmit, és szívesen beszélget bármiről, ami szóba jön. Használd ki a lehetőséget!

2014. jan. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!