Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Google fordító jó angol...

A Google fordító jó angol szavak tanulására?

Figyelt kérdés
Csak szavakra gondolok, nem mondatokra.
2013. okt. 21. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Jó.
2013. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
jó, de előfordul néha, hogy hülyeséget ír ki, pl: állítsd magyarról angolra, és írd be, hogy kinézet
2013. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%

Nem igazán. Pl. ha több jelentése van egy szónak,

azt nem mutatja

2013. okt. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szeretem. Bár nem szótár viszont sok mindent tud. Főleg androidon használom sokat. Úgy kamerával le is fényképezheted a szöveget vagy be is mondhatod amit le akarsz fordítani. Fel is olvassa amit beírsz szóval nagyon hasznos kis eszköz lehet ha jól használod. Persze nem tökéletes minden esetben de jobb a semminél...
2013. okt. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Pl. ha több jelentése van egy szónak,

azt nem mutatja"

mutatja, pl erre 5 jelentést ír ki:

[link]

2013. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem. (Tudom, kezdőként én is próbáltam, utána megértem elfelejteni a rosszul megtanultakat.)

Alap szinten lehet, hogy el lehet vele boldogulni, de ajánlatos minél előbb egynyelvű szótárra átállni.

Nekem eddig legjobban a vocabulary.com jött be, garantáltan a fejedbe veri a szavak összes jelentését. :)

Amúgy is: szavakat csak szövekgörnyezetben tanulunk.

2013. okt. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szavak tanulására jó, sőt még a rokon értelmű szavakat is elég jól tudja.

Viszont néhány esetben, ha mondatokat fordítasz, egy katasztrófa tud lenni. :)

2013. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!