Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes és jó ez a kis angol...

Helyes és jó ez a kis angol szöveg amit írtam?

Figyelt kérdés

I always found interest in creative side of life, I’ve been painting, drawing, playing my instruments ever since I was a little girl, I played dress-up in my mom’s heels (honestly, I broked a few pairs) and changed my outfit at least 2 (which is more of a 3) times a day.

Now my childhood pastime has developed to one of my greatest passions and finally I gathered the courage to start my own adventure, building my own dream by starting this blog.


Although I love shoes, bags, perfumes and all thing girly, I truly believe that most important things in life are those you can’t buy, so take time to love, laugh, cry, learn, and forgive because this moment is your life and you should live each second in full, in kindness and peace, without fear and regret.


This blog represents to me a place to share all my joys, thoughts and things I like and hopefully to have the same effect caused on you like many bloggers did on me: inspiration.


2013. nov. 15. 08:32
 1/5 A kérdező kommentje:
Kell még valahová vessző vagy bármi más, esetleg?
2013. nov. 15. 08:33
 2/5 anonim ***** válasza:

a nagy hibák

I've always found interest

the creative side

broke

more like 3

developed into

the most important

the same effect...as

2013. nov. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

I've always been intrested

a creative side-ban nem tudom mi a nem helyes..

vagyis na, kérlek írd le helyesen hogy javítsam ki :)

2013. nov. 15. 08:54
 4/5 anonim ***** válasza:
javítva írtam mindet
2013. nov. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon figyelmetlen vagyok..de köszönöm a válaszod!
2013. nov. 15. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!