Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Áprilisig fellehet készülni...

Áprilisig fellehet készülni egy angol emeltszintű érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén kellene leraknom az emeletszintű angol érettségit (minimim 73%-ra, de a biztos a biztos a 80%), áprilisig van időm most készülni folyamatosan, mert májusban jönnek a vizsgák (FSZ képzésen vagyok, alapképzésre szeretnék tovább menni, de a szakhoz kell egy emeltszintű érettségi és az angol tűbik nekem a legegyszerűbbnek.)

Beszélek angolul megértetem magam, én is megértem őket, de azért vannak hiányosságaim.


Nos áprilisig lehetséges ez?


Köszönöm a válaszokat.



2013. dec. 30. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ennek a kérdésnek azért nincs értelme szerintem, mert ebből nem derül ki se az, hogy mennyi időd van úgy-amúgy, sem pedig az, hogy hol tartasz angolból.


Természetesen van rá esélyed, hogy megcsináld az emelt szintű érettségit jóra. Ehhez az kell, hogy majdnem minden nap tudjál jó sokat tanulni angolt.


Nem tudom amúgy, hogy emelt szintű érettségin hogyan van, de nyelvvizsgán nézik a magyar helyesírást is valamennyire.

2013. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Magyar helyesírást max akkor nézhetnek nyelvvizsgán, ha az kétnyelvű, de az emelt érettségi egynyelvű. Tehát semmiféle magyarra fordításos dolog nincs a vizsgán.

Egyébként kérdező! Nem lehetetlen, de tény, hogy sokat kell foglalkoznod, és azt sem ártana tudnunk, hogy az a "Beszélek angolul megértetem magam, én is megértem őket" milyen szintű. :) Legaláb középszintű érettségid van angolból?

2013. dec. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Számítógépen a helyesírásom nem jó, gyorsan írok és itt egyszerűen nem tudok elütés nélkül gépelni, de tollal írva teljesen más a helyzet.


Igen van érettségim belőle középszinten.

Ha a besorolásokat nézem, akkor A2-B1 közé raknám magam, de inkább A2 szóval erős alapszint, de a szókincsem azért fejlettebb.


Mit tanácsoltok? Menjek el egy intenzív heti 5x5-ös 400órás 16hetes képzésre, vagy inkább magántanár heti midenn nap + szótárazás + filme nézése, fordítása stb?

2013. dec. 31. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!