Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 10 éves fiamnak nagyszerű...

Evele123 kérdése:

10 éves fiamnak nagyszerű nyelvérzéke van a némethez. Az iskolai nyelvórákon kívül mivel segíthetném őt ebben?

Figyelt kérdés

Most negyedikes és tavaly (2013) szeptemberben kezdték el tanulni a németet. Egészen komolyan mondhatom, nagyon jó érzéke van hozzá, egyszer-kétszer hall / olvas egy új kifejezést és megjegyzi. Múltkor azon kaptam rajta, hogy a youtube-on írt valamit angolul (hiba nélkül).

Nem szeretnék semmit erőltetni, de tényleg elég jó benne.

Emlékszek rá, hogy én az ő korában eléggé idegennek éreztem a németet és csak 7. osztályban sikerült "megtörnöm".



2014. jan. 22. 06:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag megengedhetitek és van kedve hozzá járjon jó különtanárhoz.
2014. jan. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Valakinek VAGY van nyelvérzéke és akkor az nyelvtöl függletlen, VAGY nincs.


2. Honnan tudod, mennyire hibárlanul ír angolul?


3. Most akkor angolt vagy németet tanul?


4. Ha lehet, taníttassátok, emellett könyveket, filmeket tud az adott nyelven olvasni/nézni, abból igen sokat meg tud tanulni.

2014. jan. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyél képes szótárt, abban le vannak írva és illusztrálva is a témába szedett szavak, kifejezések. Kapható oviskonak, kisiskolásoknak, szótanulásra tökéletes.

Emellett ott az internet, youtube-on sok-sok mese vagy film, zene, egyéb helyeken nyelvtani magyarázatok és olvasnivalók.

Én sem értem egyébként most miért keverted bele, hogy hibátlanul ír angolul, mikor németet tanul és arról kérdezel? :)

2014. jan. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második válaszoló, első pontoddal nem feltétlen értek egyet! Én vagyok rá az élőpélda, jelenleg angol két tannyelvűre járok (5 évfolyamos és bizonyos tantárgyakat angolul tanulunk), a második nyelvem német. Tavaly, azaz 17 évesen tettem le a felsőfokút angolból (a papírtól eltekintve is úgy érzem, hogy elég jól beszélek angolul). Németből épp hogy minden év végén átcsurgok kettessel, most félévkor meg is húztak. Persze utálom is ezt a nyelvet, nincs is vele célom, de ha akarnék se tudnék többet kihozni belőle, mert egyszerűen semmi érzékem hozzá.


Kedves Kérdező, egy jó tanár mindennek az alapja, egy jó különtanár pedig a legjobb, hisz az összes energiáját csak egy gyerekre fordítja. Rengeteg idegennyelvű filmezés szótárral a kézben szintén csodát művel, illetve rendesen megdobja az ember nyelvtudását, ha idegennyelvű könyveket olvas (könyvekből rengeteg idiómát lehet tanulni)!

2014. jan. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha van rá lehetőség, menjen németbe cserediáknak. ha segíteni akarod a nyelvi fejlődését, nincs jobb mód, mint belemártani abba a közegbe.
2015. szept. 4. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!