Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnaa nekem valaki angol...

Tudnaa nekem valaki angol felsőfokú nyelvvizsgáról információkat adni?

Figyelt kérdés

Szeretnék angolból felsőfokú nyelvvizsgát letenni. Csak a plusz pont miatt érdekel a felsőoktatás miatt.

Melyik nyelvvizsga helyre lenne érdemes elmenni, Ami azért nem túl nehéz, és megkapnám érte a +50 pontot a felvételiben?

Tudnátok ajánlani nekem könyveket ami alapján felkészülhetnék? Elsősorban írásbeli, de ha szóbeli könyveket ajánlotok annak is örülnék.

Most középfok szinten vagyok. Májusban terveznék nyelvvizsgázni. Ha járnék tanárhoz és tanulnék ezerrel megtudnám csinálni?


2009. dec. 7. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:

ECL-t ajánlom.


Könyvet nem tudok ajánlani. Viszont néhány angoltanárt kérdezz meg, hogy milyen jó felsőfokú nyelvvizsgára felkészítő könyvek léteznek, esetleg elmehetsz egy könyvesboltba, ahol megint csak megkérdezed. És megnézed a tanárok/könyvesboltos által ajánlott könyveket, amelyik megtetszik, azt viszed.


Ami a tanulást illeti: mindent meg lehet csinálni, csak akarni kell.


Tanulj sokat, nézz angol nyelvű tévét! Sok sikert!

2009. dec. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha tényleg ECL-re mész nekik van nyelvvizsga felkészítő könyvük felső szinten is. nekem megvan és tényleg hasznos. van benne 5 példa vizsga teljesen írásbeli+ szóbelo plusz hasznos kifejezések a témakörök meg ilyenek


Én azért az ECL-t választottam mert abban nincs nyelvtan :D

2009. dec. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezért kapnék plusz pontot felvételin?

Mert nem tudom hogy van ez...

2009. dec. 10. 17:43
 4/5 anonim ***** válasza:

az emelszintű értettségi +40pont ha legalább hámas

a középszintű nyelvvizsga +35pont

a felsőfokú nyelvvizsga +50pont


de egy tantárgyból csak egyszer kaphatsz pluszpontot szóval emelt értettégi és felsőfokú nyelvvizsa az nem +90pont csak +50

2009. dec. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt nagyon jól tudom köszi.

Csak hallottam olyat, hogy nem mindegyik nyelvvizsgáért kap az ember + pontot. Valami új szabály lenne ez nem tudom.

2009. dec. 14. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!