Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Baráti levél németül. Sokat...

Baráti levél németül. Sokat segíteni, ha valaki kijavítaná. Milyen hibákat követtem el?

Figyelt kérdés

A téma: a barátnőm családja elköltözött, neki új iskolába kell járnia, meg kell nyugtatni, illetve leírni, hogy már én is voltam hasonló helyzetben.

Liebe Anna,

danke für deinene Brief. Ich freue mich sehr, dass du mit mir deine Erlebnisse erzaht hast. Es tut mir so leid zu erfahren, dass ihr umgezogen habt. Beruhige dich! Ich fan an schon eine neue Schule im Schuljahr vorstellen. Schwierig, aber toll für die Gemeinschaft und die Lehre sind nett. Es gibt neue Freunde aber die alten nincht vergessen. Du wirst neue Freunde haben. Mach's gut.



2014. márc. 12. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Liebe Anna,

danke für deinen Brief. Ich freue mich sehr, dass du mir deine Erlebnisse erzaht hast. Es tut mir so leid zu erfahren, dass ihr umgezogen seid. Beruhige dich!


Többi nem igazán érthető/ Esetleg ha magyarul leírnád

2014. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is új iskolában kezdtem az évet. Nehéz, de a közösség jó és a tanárok is kedvesek. Te is fogsz új barátokat találni. Legyél jó!
2014. márc. 13. 04:12
 3/4 A kérdező kommentje:
kimaradt: Én is találtam új barátokat, de a régiek nem fogom elfelejteni
2014. márc. 13. 04:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Liebe Anna, (hallo Anna)

danke für deinen Brief. Ich habe mich gefreut, das du mir deine Erlebnisse erzählt hast. Das ihr umgezogen seid, tut mir leid. Aber beruhige dich, seit dem neuen Schuljahr gehe ich auch in eine neue Schule. Es ist schwierig, aber es ist eine tolle Gemeinschaft, die Lehrer sind nett und Freunde habe ich auch gefunden, aber die alten werde ich nicht vergessen. Auch du wirst dich einleben und viele neue Freunde finden.

Machs gut und tschüß

..............

2014. márc. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!