Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem fejlődik az angolom?

Miért nem fejlődik az angolom?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne,hogy kiskorom óta tanulom az angol nyelvet,a középfokú nyelvvizsgám már megvan de úgy érzem nem tudok továbblépni B2-ről C1 felsőfokra. Rengeteget olvasok angol regényeket illetve folyamatosan BBC-t, Cnn-t nézek hátha azzal is tudok fejlődni. Rajtam kívül is vannak így páran, hogy úgy érzik hiába tanulnak mintha nem is akarna haladni az angoljuk? Érdekel nagyon az angol nyelv tanulása illetve mondták már páran hogy nyelvérzékem is van. Mit csinálhatok rosszul? Mit tennétek a helyemben?
2014. márc. 13. 00:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Magától a "passzív" tanulástól nem is fogsz nagyon fejlődni. Hiába olvasol sokat és érted amit mondanak, ha nem tudnál egy bonyolultabban feltett kérdésre válaszolni.

Én legalábbis azt vettem észre, hogy amióta nem járok angolórára (középsuli óta, két éve) azóta csupán annyit javult az angoltudásom hogy jobban megértem az olvasott szöveget és amit hallok, mert naponta olvasok angol fórumokat. Viszont nem tudok már olyan jól fogalmazni angolul, egy csomó szó már feledésbe merült, az igeidőket nem mindig tudom helyesen alkalmazni... Hát akkor még a beszéd, régen sem beszéltem sokat angolul, azóta egy mukkot sem szinte...

A következtetést szerintem már le tudod vonni ebből, bár nem tudom hogy jársz-e még angolórákra.

2014. márc. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem beszélsz....
2014. márc. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amit az első 2 válaszoló leírt + ha nincs visszajelzés,h egyáltalán jó-e az, amit te értesz, akkor nincs sok értelme. Ezzel esetleg vmit fejlődhet a szókincsed és a beszédértésed, de semmilyen más nyelvi kompetenciád. Azért a B2 és a C1 között nem csak annyi a különbség,h vmivel több szót kell ismerni. Választékosabban kell tudni fogalmazni szóban, írásban, jóval elvontabb témákban is, mint B2-n. És természetesen a nyelvtant sem szabad elhanyagolni. Úgyhogy nekem is az a véleményem,h vagy magántanárhoz, vagy egy nagyon jó tanfolyamra kéne járnod.
2014. márc. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb nyelvtanuló alap-középfokig eljut angolból.

Utána viszont az angol bedurvul...

Nagyon nehéz folyékonyan, felsőfokon megtanulni angolul.

2014. márc. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!