Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségin hogy...

Emelt angol érettségin hogy számolják ezt a 12%-ot? És a pontokat?

Figyelt kérdés

Tehát azt tudom milyen részei vannak az érettséginek, és hogy mindegyik részből meg kell hogy legyen a 12%, vagyis összesen a 60%.

De nem értem hogy ha pl. az olvasott szövegnél a maximum 28 pontból 14-et értem el akkor az jó e vagy nem? Mert ez pont a fele, de nem tudom így számolják e? Ha igen akkor a lényeg az hogy (28*12)/100=3.36 pontnak minimum meg kell lennie minden résznél? Ez nem túl kevés?

Ha pedig megvan a 60% azt jelenti sikerült letennem az érettségit?



2014. ápr. 1. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azon gondolkodom úgy tíz perce, hogy Te csak hülyeséget hallottál, vagy a matematika okozott nehézséget.


De kezdjük az elején: a 60% ahhoz kell, hogy nyelvvizsgát kapj. 25%-os érettségi is sikeresnek számít.

Őszintén szólva nem tudok arról, hogy az érettségi lenne minimális elvárás a részfeladatokat illetően. Legfeljebb annyi, hogy a szóbelin van egy minimum (hirtelen nem mondom meg, mennyi).

a 28-ból 14 lehet jó is, meg nem is. Viszont ez a képlet (28*12)/100=3.36 azt számolja ki, hogy kell 12%-ot elérni az egész. Mert ugye ha egy-egy feladatot 12%-osra oldast meg, és ebből csinálsz ötöt így, az nem lesz 60%, hanem még mindig csak 12%.

2014. ápr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Emelt szinten az írásbeli mind a négy vizsgarészén és a szóbelin külön-külön 12%-ot kell elérni, hogy ne bukjál meg. Ez azért nem olyan nagy kihívás. 28-nak a 12%-a nem 3,36, hanem 4, mert felfelé kerekítik egész pontra. Ez elég kevés, de ez nem a nyelvvizsga feltétele, hanem csak az átmenésé.


Ha külön mindegyik részből pont 12% van meg, akkor az egészből együtt nem 60, hanem 12% van meg, és akkor megbuksz, mert összesítésben nincs 25%-ot. Ez viszont felső tagozatos számtan.

2014. ápr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Olvastam itt gyakorin is, hogy 60% kell, mindegyik részből 12%, meg az oktatási-ban ahol jelentettük be az érettségit, ott is ezt mondták.

Szóval itt nem nyelvvizsgáról van szó, hanem emelt érettségi, ami kell az egyetemhez.

"Őszintén szólva nem tudok arról, hogy az érettségi lenne minimális elvárás a részfeladatokat illetően. Legfeljebb annyi, hogy a szóbelin van egy minimum (hirtelen nem mondom meg, mennyi). " Erről az a véleményem, hogy azért valami elvárás mégis csak van, nem mindegy hogy írjuk meg azt az érettségit, szóbelin és írásbelin is el kell érni bizonyos százalékot. Csak épp ezért tettem fel ezt a kérdést, mert nem tudtam hogy mennyit? meg hogy azt én miként tudom kiszámolni?

2014. ápr. 1. 20:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi is az emelt érettségiről beszéltünk, teljesen világosan az volt ideírva.
2014. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Második: Csak most látom hogy írtál. Én kérek elnézést akkor, hogy nem tudtam kiszámolni, meg hogy hülye vagyok a matekhoz, stb. Én azon a módon kezdtem neki gondolkodni, és csak leírtam hátha valaki elmondja úgy kell e vagy sem? Ez volt a cél, meg hogy megtudjam végre a választ a kérdésemre..
2014. ápr. 1. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

De 60% még mindig csak a nyelvvizsgához követelmény, nem általánosságban.

És utánanéztem, valóban részneként kell 12% legalább, hogy ne legyen érénytelen az érettségid ( [link] De ez csak ennyire elég. És a 12%-okból nem lesz 60%; az összes pontot összeadva kapsz százalékot.


Egyébként a kérdésed kifejétsével az volt a baj, hogy fárasztóan túlbonyolítottad, és még mindig nem világos, tulajdonképpen mire voltál kíváncsi. De remélhetőleg most már minden világos.

2014. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát matekból ne menjél emelt szintre, mert a logikád némi hiányosságot mutat. Ha az egyes részfeladatokból elérsz 12-12%-ot, az nem adódik össze 60%-ra! Ilyen alapon ha az öt részfeladatot megírnád 20-20%-ra, akkor elérnéd a 100%-ot?

60% az ötöshöz kell, a ketteshez összességében 25, részenkénti minimum 12, de azt egy másik vizsgarész magasabb pontszámával ellensúlyozni kell, különben nem jön össze az összesen 25. Hármashoz 33, négyeshez 47% kell.

2014. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Miután mindenre választ kaptál, milyen válaszra számítasz még a kiemelés révén? Írjuk le ugyanazt meg egyszer, vagy írjuk az ellenkezőjét, mit szeretnél hallani?
2014. ápr. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!