Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg angolul...

Hogyan tanuljak meg angolul rendesen?

Figyelt kérdés
7.-es vagyok és angol órán nem nagyon (alig,szinte semmit) veszünk semmilyen szabályt,de még beszélgetni SE szoktunk! Szeretnék a nyáron rendesen az én szintemhez megtanulni angolul,meg egy kicsit szeretnék beszélni is megtanulni,mert szeretnék majd menni kirándulni Angliába és oda nem úgy szeretnék kimenni,hogy egy mukkot se tudok megszólalni! Van egy másik tanár akinek vane gy 3.-os csoportja és azok nagyon ügyesen tudnak fordítani,már hallás után is egyből!Mondatot SE tudok még annyira összerakni,pedig nagyon szeretném,mert én vagyok a legjobbak között,csak szeretnék biztos lenni magamban!Minden hétfőn 100 szavasakat írunk,meg házi feladat fordítás! Várom a tippeket,hogyan és miként tudnám rendesen megtanulni,mert nagyon szeretném és én ezt elhatároztam,hogy nyáron majd szeretném naponta/2 naponta ezt tanulni!

2014. ápr. 25. 21:42
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Milyen hiba található? :(
2014. ápr. 27. 08:17
 12/12 slam ***** válasza:

Látom a lényeg fölött átsiklottál...:(

Én NEM azért írtam le, hogy hibásan fogalmazol magyarul, hogy ezzel bántsalak, hanem azért, hogy LÁSD, ha a saját anyanyelvedben hibát vétsz, akkor NE várd el magadtól, hogy egy idegen nyelven MINDENT JÓL tudj!


De a kérdésedre a válasz: Ha nagyon komolyan vennénk a helyesírást akkor szerintem számos hiba van a kérdésedben.

(Megjegyzem én közepes voltam nyelvtanból, tehát ezt nem kritikának szánom.)

De a teljesség igénye nélkül egy komoly hiba:

"Mondatot SE tudok még annyira összerakni,pedig nagyon szeretném,mert én vagyok a legjobbak között,csak szeretnék biztos lenni magamban!"

Olvad fel hangosan és egyből rájössz, hol hibáztál.

DE ÚJRA MONDOM: Nem ez a gond, ha nem az, hogy az angolban MINDEN hiba zavarna! Ne zavarjon! A magyarban is vétsz hibát csak úgy mint rajtad kívül jó 9.999.000-en! ;)

...és ha a saját anyanyelveden hibát vétsz, akkor fogadd el, hogy egy idegen nyelven is véthetsz. A lényeg, hogy használd a nyelvet és ha elég sokat használod idővel a hibáid száma csökkenni fog! ;)

2014. ápr. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!