Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan bővíthetném az aktív...

Hogyan bővíthetném az aktív szókincsemet?

Figyelt kérdés

Nagyon jól tudok angolul, csak beszélni nem... Egyszerűen nem jönnek a szavak, de néha még a tök egyszerűek sem, sokszor lefagyok, stb.

Mit csináljak? Hogyan hívhatnám elő a szavakat beszélgetéskor? Valami gyakorlatokat tudnátok ajánlani?

Azt szoktam csinálni, hogy angolul gondolkodom, de ez nem elég.

Ismétlem, nem a passzív szókinccsel van a probléma, szóval sorozatnézés angolul, meg ilyesmi nem megoldás.

Mondjuk azt észrevettem, hogy ha egy ideig csak angolul olvasok/nézek valamit, akkor jobban megy. Lehet, hogy csak nagyon nehezen tudok átállni? Vagy mi a baj? Nagyon fontos számomra az angol :(

Egy kétségbeesett 15 éves lány


2014. ápr. 28. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem az sokat segített hogy angol regényeket hangosan felolvastam, de csak sok gyakorlás után kezd el eredménye lenni, ráadásul csak egy szintig lehet eljutni vele. Legjobb ha angol anyanyelvűvel tudsz beszélgetni.
2014. ápr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!