Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség olasz tanuláshoz?

Segítség olasz tanuláshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nulláról szeretnék elkezdeni olaszul tanulni. Angolt és németet elég sokáig tanultam, de eszperantóból tettem le a középfokú nyelvvizsgát, és úgy vettem észre, elég sok köze van az olaszhoz (utánajártam pár szónak, és pár mondatos olasz szövegekből sokat megértettem).

Már szereztem be olasz-magyar és magyar-olasz szótárat (Akadémiai Kiadó, zöld színű), Kezdők olasz nyelvkönyvét, egy képes szótárat CD melléklettel (hanganyag a szavak kiejtéséhez), valamint régi olasz nyelvkönyveket (Olasz társalgás, Kevés szóval olaszul, Tanuljunk olaszul!, Olasz nyelvtan), és még egy kis füzetet, Olasz kisokos a neve.

Már csak munkafüzetet keresnék. Milyet ajánlotok? Olyat szeretnék, amivel gyorsabban lehet haladni, mint az iskolai könyvekkel, és van megoldókulcsa. Nem tudom, léteznek-e tankönyvtől független munkafüzetek, ha van ilyen, annak kifejezetten örülnék (de ha nincs, az se baj).

Ja, és nyelvvizsgaszintre szeretnék feljönni, minimum egy alapot szeretnék. Nem három hónap vagy fél év alatt, elég volt az eszperantót intenzíven tanulni. Meg mást is csinálnék a nyelvtanulás mellett. :)

Köszönöm a válaszokat!



#olasz #keresés #munkafüzet #munkafüzet - keresés
2014. jún. 1. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem az 1000 olasz tesztkérdés van meg a Maxim Könyvkiadótól. Ha origós nyelvvizsgára mész feltétlen szerezd be, a nyelvhelyességi feladathoz van benne 20 teszt.(Bár nem tudom, hogy alapfokún is van-e ilyen feladat.) Ha más nyelvvizsgára készülsz akkor is hasznos lehet, hiszen a nyelvtant megfelelően be tudod vele gyakorolni. Am az alap az nem nehéz. Sok siker! :)
2014. jún. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Utánanézek, amit írtál, minden segítségnek nagyon örülök! :)

Ha eljutok oda, Origóra szeretnék majd menni. Máshol nem próbáltam még vizsgázni, mert az eszperantót csak ott lehet megcsinálni, de pozitív tapasztalataim vannak. A feladattípusokat is ismerem.

2014. jún. 2. 02:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!