Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Online hol lehet oroszt...

Online hol lehet oroszt tanulni gyakorolni?

Figyelt kérdés
kb 10 éve tanultam oroszt és 10 évig. Szeretném felfrissíteni. De nyelviskolára sem időm sem pénzem. Ha a férjem dolgozik egyedül vagyok a két gyerekkel.
2008. júl. 30. 18:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]

görgesd lejjebb, valahol ott lesz:-)

2008. júl. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
www.dint.hu Orosz Nyelvi Percek. Magyarországon egyelőre ez az egyetlen online orosztanulási lehetőség, de pl. előfizethetsz az ELO orosz kezdő tanfolyamára is, már ott is van internetes lecke-beküldési lehetőség. Sajnos az oroszul tanulni vágyók nincsenek elkényeztetve manapság ebben az országban, holott sok szempontból egyre hasznosabb ismerni ezt a nyelvet.
2008. júl. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A Startlapon ami van az angol orosz. Én magyar oroszt keresek.

A dint-nél járt a hírlevél, de az nem visszacsatolós.

Elot is ismerem

Nem tudtok valami mást?

2008. júl. 30. 20:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok: gyakorló orosztanárként tudom mondani, hogy tényleg nincs más lehetőség jelenleg Magyarországon. Az orosz presztízse jelenleg nagyon alacsony, egyre kevesebb orosztanár tanít, akinek megvan a diplomája, miután nem praktizál, elfelejti a tanultakat. Nincs olyan ambiciózus orosztanár-réteg, aki élne az internet nyújtotta lehetőségekkel. Miután a nyelv iránt is nagyon kevesen (bár a tíz évvel ezelőttiekhez képest többen) érdeklődnek, egyszerűen anyagilag sem éri meg magyar nyelvű internetes tanfolyamot kidolgozni. Ha oroszul szeretnél tanulni, előbb tanulj meg angolul, vagy fogadj magántanárt! Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, ez a nagy magyar igazság.
2008. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szia! Nekem az a bajom,hogy az angolhoz nincs affinitásom. A diplomámhoz nagy nehezen megszereztem az alapfokút, de azóta egyáltalán nem használtam. Olyannyira nem tudok angolul,hogy ha a gép ír ki valami egyszerűt azt is a férjemmel olvasatom el.:))) Az oroszhoz lenne kedvem, elő is vettem a gimis könyveimet. Szerinted ha azokat a két gyereke mellett áttanulmányozom ,meg mondjuk a Dint-et nézegetem ér valamit? Esetleg megkereshetnélek téged ha magyarázatra szorulok?
2008. aug. 1. 17:05
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Orosztanár válaszoló vagyok: előfordul, hogy egy nyelv egyszerűen nem megy valakinek, bár én konkrétan nem voltam még ilyen helyzetben. A gimis tankönyveid jó alapot adhatnak az újrakezdéshez, de kérlek, vedd figyelembe, hogy azóta a szóanyag egy része elavult, sok mindent teljesen másképp mondanak manapság, és a mai élet olyan nélkülözhetetlen témái, mint a számítástechnika vagy a mobiltelefonok még nem szerepelnek ezekben a könyvekben. A Dint-tel kiegészítve már jó eredményt érhetsz el, ők a mai szóanyaggal dolgoznak.

azt hiszem, ha tényleg komolyan szeretnél orosszal foglalkozni, a gyerekek mellett is menni fog. Természetesen hozzám is fordulhatsz, szívesen segítek, az e-mail-em csak egy privátba kerül. :P

2008. aug. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Keress egz levelezotarsat! Skype, msn...
2008. aug. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A saját barátaimnak alig tudok levelet írni. Olyan kevés leülési lehetőségem van a gép elé.

Az orosztanár válaszolónak nagyon szépen köszönöm a biztatást.

2008. aug. 3. 21:27
 9/11 anonim ***** válasza:

orosznyelv.com

tudom hogy régi a kérdés

2011. dec. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm időközben ezt az oldalt is megtaláltam nagyon hasznos:)
2011. dec. 28. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!