Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Segítség, francia tankönyvet...

Segítség, francia tankönyvet keresek?

Figyelt kérdés

sziasztok,

szoval szeretnék elkezdeni itthon franciát tanulni a nyáron. Milyen jó, kezdő francia könyvet tudtok?

Előre is nagyon köszii:)



2014. jún. 16. 10:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Megnéztem jobban a linket, amit az előttem szóló válaszoló adott.

Sajnos, sok hiba van benne, pl. fillette helyett "filette" (leányka, kislány), amit aztán persze a gépies hang filett-nek mond, holott a kiejtés "fijjett" lenne, és hasonlók. Ugyanakkor a kiejtés is teljesen gépies és nem élő, valami fura akcentussal. De azért nem rossz, eleinte elmegy. Ettől nem lesz a francia kiejtésed jobb vagy rosszabb.

Ettől függetlenül, ne riadj el az egésztől, próbáld meg a Somorjaival. Mikor én kislány voltam, már akkor is ebből tanultak a franciások.

Az a baj, hogy én semmilyen ötletet nem tudok Neked adni, fogalmam sincs, hogy milyen könyvek vannak ma, és milyen szinthez mennyi tudás kell...

Annyit tudok felajánlani, hogy segítek, ha elakadsz. Arra viszont nem vállalkozom, hogy hosszó szövegeket "fonetikusan" leírjak, mert szerintem nem így kell egy nyelvet tanulni, és ezt már számtalanszor elmondtam ezen az oldalon.

Helyesírásban, nyelvtanban és fordításban viszont szívesen segítek.

Fel a fejjel, sok sikert! :)

2014. jún. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves Julianna !

Nagyon szépen köszönöm a gyors reakciót.

Akkor , egyenlőre maradok ennél, talán kezdésnek nem túl rossz, nem probléma, ha nem jól van írva, mert a francia könyv, és a szótár előttem van, tudom követni a helyesírást. /Somorjai féle tankönyv és a Nouveau CD melléklettel, a France-Euro-Express Francia tankönyv.


Ha majd ismét erre jársz, Te biztosan tudod eme kérdésre a jó választ, valaki kérdezi, ezt...


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2014. jún. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Láttam ezt a kérdést, de elég zavaros. Nemigen értem, hogy ki kicsoda, és hogy ennek az egésznek mi értelme van. "Egy iskolatársam", vagy valami ilyesmi, dehát miért nem kérdezi meg az illetőt? És mi köze hozzá, mi fáj neki?

Szóval érdemben nem tudok hozzászólni, nem ismerem eléggé az idevágó magyar törvényeket.

Az "anyanyelv" kérdés sem világos. Az én lányom itt született Franciaországban, francia állampolgár, mert az apja francia, és mikor megszületett, már én is az voltam, és bár jól tud magyarul, nem ez az anyanyelve. Még akkor sem, ha az első három évében, amíg itthon voltam, én csak magyarul beszélgettem vele. Mikor a férjem este hazajött, automatikusan átváltottunk a franciára, és mindig csodálkoztam, hogy a gyerek soha nem téveszti el...

Ettől függetlenül, az ő anyanyelve a francia, mert itt végezte az iskoláit, az enyém meg magyar, hiába éltem több évet itt, mint Magyarországon, az iskoláimat ott végeztem.

És szerintem ez a döntő.

2014. jún. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Kérdező, bocsánat az offért! :)
2014. jún. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szép napot kedves Julianna!


Érhető választ kaptam, köszönöm szépen.

Nekem is zavarosnak tűnik a kérdés.


Ez nem off, bár fogalmam sincs mit jelent ez a szó *off* talán negatív hozzászólás?

"Kérdező, bocsánat az offért! :)"


Üdv és további szép napot kívánok !

2014. jún. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Off (itt: hors, kívül) Amikor olyan hozzászólást írsz egy topicban, ami nem kimondottan a kérdésre válaszol.

Ilyenkor bocsánatot szoktam kérni a kérdezőtől, hiszen eltértünk az eredeti témától.

On (itt: dedans, belül), az off ellentéte, amikor témánál vagyunk. :)

Angol eredetű, az informatikában gyakran használt rövidítések. (Pl. "online" stb.)

2014. jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!