Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti melyik angol nyelvvizsgatíp...

Ti melyik angol nyelvvizsgatípust ajánljátok?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron szeretném letenni a középfokút (előtte pedig előrehozottan fogok szintén középfokúzni). A szóbeli rész a gyengém, hiába jártam előkészítős osztályba, és heti 7 angolunk volt a suliban, sajnos inkább csak feladatokat csináltunk és fogalmazást írtunk. Szóval írásban minden sokkal jobban megy, persze van még mit gyakorolnom, illetve a hallgatás is egész jól megy. Ti mivel, hogyan készültetek fel a nyelvvizsgára? Nálunk sajnos tanár nem jöhet szóba az anyagiak miatt, de bármiféle netes lap, könyv, újság érdekel.

2014. jún. 26. 18:42
 1/5 anonim válasza:
100%

Euroexam-ot csináltam meg


elvileg a city & Guilds sem rossz azt mondják csak az inkább üzletibb.

2014. jún. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
vettem egy euroexam könyvet abban készültem, a tanárom mindenféle külön feladatot hozott. meg csináltam más vizsgatípus feladatokat hisz nem sokban különböznek. pl a levélírás ugyanaz kb :D
2014. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Évek óta készítek diákokat nyelvvizsgára. Ha így látatlanban kell tanácsot adnom, akkor azt mondom, hogy tölts le nyelvvizsga feladatsorokat, csináld meg őket és utána döntsd el, hogy melyik volt számodra a legkönnyebb.

Az is előfordulhat, hogy az egyik vizsgának az írásbelijét csinálod meg és egy másiknak a szóbelijét. Amennyiben mindkét vizsga akkreditált, úgy érvényes komplex vizsgád lesz.


A szóbelivel kapcsolatban még hozzátenném, hogy vannak olyan vizsgák, ahol a szóbelin két vizsgázó van benn és bizonyos feladatokat együtt kell megoldaniuk. Ezeket a vizsgatípusokat (Euro, Telc) nem ajánlom szóbelire, mert igenis a felkészülés során kell a tanár vagy még egy vizsgázó. Aki magában próbál ezekre a vizsgákra felkészülni, az messze nem fog olyan teljesítményt nyújtani mint aki párban tette ezt. Így azt ajánlom, hogy nézd meg az Origó szóbelijét, de csak a szóbelijét! Az írásbelire pedig ajánlom az Euroexam-et, mert ott nincs nyelvtanos feladat.


A.

2014. jún. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Kedves 3-as! Melyik városban készít fel diákokat és milyen órabérért? Válaszát előre is köszönöm!
2014. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bp. III.ker. Minden mást priviben beszéljünk meg.


A.

2014. jún. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!