Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mindenki azt mondja, hogy az...

Mindenki azt mondja, hogy az angollal többre megy az ember mint a némettel, ráadásul az angol még könnyebb is. Akkor hol itt az igazság? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

-Valahol néztem érettségi átlagokat és az angolnak mindig jobb volt az átlaga mint a németnek.

-6 osztálytársamnak van nyelvvizsgája,ezekből csak 1-nek van németből,pedig közel ugyanannyian tanultak általánosban németet,mint angolt.

Vagyis összegezve a német nehezebb,és még"nem is ér annyit" mint az angol,tehát akik németet tanulnak,mert csak az van az adott suliban,azok "rácsesztek".

Mi a véleményetek erről ?



2014. júl. 19. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Árnyaltabb a kép. Angollal elmehetsz az USA-ba is (az akcentustól eltekintve), a tudományos nyelv meg elsősorban az angol. Viszont az osztrákok és a németek itt vannak a a közelben és az általános kulturájuk is közelebb áll a miénkhez (már csak történelmi okok miatt is). Ha tehát dolgozni akar valaki nyugaton, de szeretne gyakrabban hazalátogatni, meg nem is tervezi örökre, akkor talán a német előnyösebb.
2014. júl. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
német multiknál van előnye a német nyelvtudásnak, de igaz, az idegen nyelvtudás alatt az angol nyelv ismeretét értjük, elsősorban. De ha beszélsz egy idegen nyelvet, könnyebben fog menni a második, az túlzás lenne azért, hogy valaki 'rácseszett'.
2014. júl. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy? Tanultál már idegen nyelvet? Milyet?


Angol nélkül a mai világban el van veszve az ember, hiába vannak közel a német nyelvű országok, hiába vannak német multik, ők is főként az angol nyelvet kérik.

De az is igaz, hogy ma már az sem ér sokat, ha valaki csak 1 idegen nyelvet beszél.


Én azt ajánlom, hogy angolul mindenképp tanulj meg, és ha utána lesz kedved / energiád / időd / pénzed, vedd mellé a németet is!

2014. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor röviden a kérdés: angol vs német.


Azért ajánlják az angolt ennyire, mert világnyelv. Emellett pl. aki programozásra megy, annak lazán belinkelnek egy angol nyelvű oldalt megoldást->tehát angol a programozás nyelve.

És nem szlovák, nem török, nem német nyelvűeket linkelnek be.

Hanem az angolt.


Itt van még az angol mellett ez a mondat is:

"angol nélkül el vagy veszve".

Tehát,hogy tudja angolul, az már alap.



És tényleg,elég sokan beszélik az angolt.


Miért van több ismerősödnek angol nyelvvizsgája?

Többek közt ilyen okok lehetnek:

- azt tanulták és ezért ebből nyelvvizsgáztak . (Én is azért választom az angolt majd nyelvvizsga nyelvnek,mert azt tudom a legjobban. Igaz,mást is tanultam, de a tudásom abból még az alapot se éri el.)

- mert azt szeretik

- mert az kell:azzal mennek többre, az a legtöbbet beszélt nyelv...


Igen,talán a német nehezebb, de ha jól tudom,kiejtés az könnyebb.

Pl. Angol cégnél angolt várnak el,nem németet, szóval...


De jó vigasz lehet a németeseknek:

az angol könnyebb a német után. De hogy ez mennyire igaz,nem tudom,mert én angollal kezdtem,németet nem is tanultam a suliban.

2014. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

attó függ, hol élsz/hol szeretnél később élni. én pl Ausztria mellett lakom és itt senkit nem érdekel , tudsz-e angolul a német viszont minden munkához szükséges szinte.

nekem felsőfokú nyelvvizsgám és emelt érettségim van németből és elég jól profitálok belőle.

(angolul csak közéőszinten tudok)


kezdjük azzal, hogy az angol, szinte mindenhol alap és nem "menő vagy különleges", ha beszéled, hanem elvárják tőled.

a német sem valami extra nyelv, de pl a fél városom Ausztriában dolgozik. egy sima szakács/pék/takarítónő vagy nem tudom én milyen "átlagos" ember de német nyelvtudással 3-szor annyi pénzt keres, mint itt Mo.-n, hiába nem beszél egy szót sem angolul.


illetve a német, nem nehezebb az angolnál, sőt. ha időben elkezdi tanulni az ember, fel sem tűnik a különbség.

(nekem az angol pl sokkal bonyolultabb)


az a legjobb, ha valaki mindekettőt beszéli. hasonlít egymásra némileg a két nyelv és az alap angol mellett legalább nem a teljesen más szerkezetű franciát/olaszt/spanyolt..stb kell tanulnod :)


18L

2014. júl. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszamehetnék általánosba mindenképpen az angolt kezdem el tanulni, írták is előttem ez alapfeltétel, a német pedig csak pluszt jelent..

Van nyelvvizsgám belőle, de utána már nem nagyon bírtam szinten tartani, mivel 1000+1 dolgot kellett csinálnom, a német volt a legkevesebb, angollal viszont nincs ilyen probléma mert mindenhonnan zúdul rád, ha nem foglalkozol vele akkor is ragad rád egy csomó minden, nem nagyon lehet elfelejteni amit egyszer megtanultál belőle.

Szóval én németes voltam, most egyetemista vagyok és szinte semmire nem megyek vele, viszont sok mindenre nincs lehetőségem mert nem tudok olyan jól angolul, így most szenvedhetek az angollal..

Németet csak akkor éri meg tanulni, ha az embernek konkrét elképzelései vannak Németországban, vagy Ausztriában a jövőjét illetően.

Egyébként semmivel sem egyszerűbb az angol mint a német, sőt.. rengeteg igeidő, kiejtés, kifejezések, és megszámlálhatatlan kivétel a nyelvtani szabályoknál

2014. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki azt mondja, hogy az angollal többre megy az ember mint a némettel, ráadásul az angol még könnyebb is. Akkor hol itt az igazság? Mi a véleményetek?"



Nem értem a kérdést. Ez eddig mind igaz. Milyen "igazság"-ra vagy kíváncsi?



"-Valahol néztem érettségi átlagokat és az angolnak mindig jobb volt az átlaga mint a németnek."


Az emberek általában régebb óta, nagyobb óraszámban tanulnak angolt. Plusz, sokkal nagyobb az angol jelenléte a mindennapokban (filmek, dalszövegek, játékok - ismerek olyanokat, akik konkrétan játékokból tanultak meg), és végül, az angol valóban egy könnyebb nyelv. Semmi ördöngösség nincs ebben.



"-6 osztálytársamnak van nyelvvizsgája,ezekből csak 1-nek van németből,pedig közel ugyanannyian tanultak általánosban németet,mint angolt. "


Mint mondtam, az angol könnyebb, elérhetőbb, a motiváció is nagyobb a tanulására, emellett pedig nagyobb a presztizse is; a németet sokan tartják csúnya nyelvnek. Ezen kívül az általános iskolai nyelvoktatás nem valami hatékony, úgyhogy elég érdektelen, hogy ott ki mit tanult. Jobb középiskolákban már színvonalasabb a nyelvoktatás.



"Vagyis összegezve a német nehezebb,és még"nem is ér annyit" mint az angol,tehát akik németet tanulnak,mert csak az van az adott suliban,azok "rácsesztek"."



Miért csesztek volna rá? Az, hogy az angol hasznosabb, a németet nem teszi teljesen haszontalanná. Egy okos ismerősöm mondta mindig: haszontalan tudás nincs. Az csesz rá egyedül, aki a németet abban a reményben kezdi el tanulni, hogy hasznosabb eszközhöz jut vele, mint az angollal. De ehhez elég szűklátókörűnek kell lenni, mert a vak is látja, hogy az angol nagyságrendekkel hasznosabb, mint a német. Igazából ha ilyen hasznossági sorrendet állítanék fel a nyelvek között 1-10-ig, akkor, ha az angol lenne a 1. helyen, akkor a német csak valahol a 6. környékén követné, és a többi hely üres kéne, hogy maradjon. Mert az angol után a német a leghasznosabb nyelv, de nem annyival áll mögötte, mint a német mögött a francia, hanem az angolnak ezek mind messze mögötte állnak. Az angol egy más szinten versenyez, mert sikerült világnyelvvé válnia. Ez van, és erről minél hamarabb érdemes tudomást venni. Ha a német és az angol közül kell választani, valóban "rácseszik" az, aki a németet választja, de ha jól értem, általános iskolás vagy, ami azt jelenti, hogy középsuliban kezdhetsz második nyelvet. Ez már majd lehet az angol, ami még könnyebb is a német után.

2014. aug. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!