Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nem vagyok jó angolból, de...

Nem vagyok jó angolból, de jövőre érettségizem. Szeretnék minél jobban teljesíteni majd az érettségin, de most úgy érzem, hogy nem állok készen még, hogy jól megírjam?

Figyelt kérdés
Most nyáron gyakorlok,de nem igazán tudom,hogy pontosan mit csináljak. Mit gyakoroljak stb. Szerintetek?
2014. júl. 28. 17:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

csináld az előzőévi érettségifeladatokat.

[link]

2014. júl. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a legtöbb feladatsorban találsz szóképzést (pl. fame->famous). Ezeket gyűjtsd ki, és tanuld meg őket, vagy legalább olvasd el párszor. Mindenesetre ne a saját fejed után írd ki és tanuld meg őket, hanem nézd meg a megoldókulcsot, persze miután megpróbáltad megoldani egyedül.
2014. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

[link]


Ezt megveszed vagy kikölcsönzöd és kész, 0-ról meg tudsz tanulni angolul vele.

2014. júl. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a könyvben kizárólag nyelvtan van, a nyelvtan az érettséginek kb egyötöde. Nyáron olvass sokat, könnyített olvasmányokat, csak drágák. A [link] mindenfélét találsz a nyelvtani magyarázatoktól és gyakorlatoktól az olvasnivalókon át a hallás utáni értésig, kiszótározva.
2014. júl. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

3 év nyelvtanulás után érettségiztem le angolból (bár ebből az első év inkább láblógatás volt, mint nyelvtanulás). Célzottan nagyjából az utolsó fél évben kezdtem el készülni az érettségire - az előző évek anyagait csináltam meg, semmi mást. (Valaki írta már előttem, de azért hangsúlyozom, hogy érdemes az előző évek szóképzéseit kigyűjtened.)

Nekem sikerült ötösre, de ezt egyedül annak köszönhetem, hogy közel egy éven keresztül csak angolul néztem filmeket, sorozatokat. Ezt neked is csak ajánlani tudom, mert nem csak a hallás utáni részben lehet segítségedre. Filmezés közben rengeteg mondat, kifejezés rögzül benned úgy, hogy észre sem veszed.

Egyébként könnyített olvasmányokat találsz a neten, de szerintem az is segít, ha angolul olvasol cikkeket.

Ha kicsit komolyabban akarod venni, akkor érettségire, nyelvvizsgára felkészítő könyveket vegyél. Bár ezekhez elég sok türelem, ill. idő szükséges - de legalább így biztosra mész.

2014. júl. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4


Haverom nagyjából 0-ról kezdett el angolul tanulni, 80%-ban annak a könyvnek köszönheti, hogy leérettségizett angolból és még nyelvvizsgát is tett.

Lehet csak a könyv mégsem elég, de nagyon jó kezdet, hisz egy nyelvnél a nyelvtan elég fontos, szóval ha "csak" nyelvtan van benne, az szerintem nem olyan nagy probléma.

Érdemes elolvasgatni a könyvet, megtanulni az alapokat, aztán angolul nézni a filmeket meg angolul olvasni, stb.

2014. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!