Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni? On, in...

Tudnátok segíteni? On, in vagy at?

Figyelt kérdés
az angolban hogy van az a kifejeés, hogy "az első versenyen? " On/in/at the first run? ezzel mindig bajban vagyok, sosem tudom melyiket mikor kell használni.. valaki eltudná részletesen magyarázni nekem, hogy mikor melyik kell? Köszönöm!:)
2014. aug. 3. 21:47
 1/2 anonim ***** válasza:
43%

'in'. De az ott nem 'run', hanem 'competition', 'race', stb., attól függően, hogy milyen megmérettetésről van szó.


A 'run' az futást jelent. Egy darabot. A megszámlálhatatlan általános futás az meg a 'running'. Mindenesetre egyik sem 'verseny' jelentésben szerepel. És nincs olyan kifejezés, ami 'versennyé' alakítaná fordításban.

2014. aug. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kerdezo, itt a run"-t ugy erti, mint elso neki futasnak.
2014. aug. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!